ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Nejnovější videa Podívejte se na TOP seriály na téma architektura, bydlení a design

Podívejte se na TOP seriály na téma architektura, bydlení a design

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x
3 m 24 s / Autor: Štěpánka Šulanová, foto:

Rok 2020 byl ve znamení restrikcí, zákazů a nového způsobu života téměř pro všechny z nás. Naše televize TVbydleni.cz i TVarchitect.com vám ale i v tak nelehké době přinášely to nejzajímavější, abychom vám zpříjemnili neobvyklé všední dny. Naše seriály můžete sledovat z pohodlí domova jak na počítačích, tak třeba i na cestách skrze telefon nebo tablet.

Co se nových seriálů týká, těší nás, že jsme vám mohli na TVbydleni.cz a TVarchitect.com představit hned celou řadu seriálů. Abychom vám usnadnili přehled, vybrali jsme pro vás ty nejoblíbenější seriály z naší produkce.

Naše oblíbené seriály

Stavba není sen 3 – Javor apartmán

Velmi úspěšnou se stala již třetí série pořadu Stavba není sen. Během osmi epizod se nám podařilo zmapovat přestavbu podkrovního horského apartmánu přímo v Železné Rudě na Šumavě. Zdevastovaný půdní prostor se proměnil v unikátní apartmán s dominantními přírodními prvky. Hlavní roli v přestavbě pak sehrály staré stromy, ze kterých díky ručnímu zpracování vznikly doslova skvosty.

Developerské projekty

Pořad Developerské projekty pro vás mapuje aktuální a plánované developerské projekty. Věnuje se nejen samotným projektům a jejich dispozicím, ale také jejich okolí a občanské vybavenosti. Projekty za vás předem navštívíme a ukážeme vám všechny výhody, které ovlivní váš výběr. Letos jsme vám ukázali několik projektů v hlavním městě, ale i na Šumavě, v Krkonoších, a dokonce i za našimi hranicemi, ve sluncem zalitém Chorvatsku.

Vybíráme světla s Alicí Bendovou

To, že si herečka Alice Bendová zařizuje svůj dům, nemusí nutně zajímat jen bulvární magazíny. On totiž výběr světel je poměrně věda. Jaké technické specifikace je třeba řešit a jakou volit teplotu bílé? To jsou témata, s kterými nám v pořadu poradili odborníci ze společnosti Eglo. S kamerou jsme proto navštívili showroom v Praze – Stodůlkách, kde je na jednom místě hned 4000 světel.

Výstavba bytu Terezy Brodské

V tomto pořadu jsme sledovali zákulisí toho, jak vzniká nový byt slavné české herečky. Společně s manželem se totiž rozhodla koupit nový byt v projektu AALTO CIBULKA finského developera YIT. Projekt leží v pražských Košířích a jeho výstavbu jsme celou zmapovali, a vytvořili tak unikátní příběh.

Vybíráme audio do domácnosti

V pořadu vybíráme audio pro domácnost jsme s vámi navštívili showroom společnosti VOIX. Toto místo se nachází na prestižní adrese v Dušní ulici v Praze a je zcela ojedinělé i co se zahraničních rozměrů týká.  Na ploše zhruba 600m2 najdete nashromážděné nejvýznamnější světové značky nejluxusnějšího audia a nejznámější video vybavení.

Rady pro investice do nemovitostí

V pořadu Rady pro investice do nemovitosti vám specialistka v oboru investic Iveta Pauková radí, jak se vyrovnat s hromadou účtů a zároveň bydlet na úrovni i jak se vyrovnat s řadou rizik při investování do nemovitostí. Podíváme se i na to, co obnáší investování do zahraničních nemovitostí.

Roubenky z cedrového dřeva

Roubenky zaujmou svým vzhledem na první pohled. Pokud se chystáte stavět, měli byste o nich pár věcí vědět. Rozdíl v materiálech totiž může být dost zásadní. Ať už se týká stavby, následné údržby, nebo dokonce životnosti. Výhody a nevýhody jsme pro vás zaznamenali v pořadu Roubenky z cedrového dřeva.

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Historik a architekt Zdeněk Lukeš nás zavede na místa, která sice nejsou tak notoricky známá, ovšem přesto se dají nazvat pokladem. Pořad ukazuje jak mosty, tak impozantní budovy, okolo kterých denně chodíme, ale vůbec neznáme jejich tajemství.

Osobnosti současné architektury

Pořadem Osobnosti současné architektury vás provede známý historik architektury Zdeněk Lukeš. Prostřednictvím rozhovorů se zajímavými hosty ze světa architektury vám přiblíží životy jednotlivých architektů současné doby. Díky pořadu můžete poznat osobnosti, které se podílí na vytváření prostoru, který nás obklopuje.

Chátrající skvosty

V pořadu Chátrající skvosty vám představujeme budovy z celé republiky, které v minulosti žily svou slávou a osudy obyvatel. Vlivem moderní doby a špatného zacházení se na ně ovšem zapomnělo a jejich stav je momentálně dezolátní. Odkrýváme důvody, proč cenné budovy chátrají a hledáme nápady, jak je možné je oživit. Letos jsme navštívili například bývalé lázně v Plzni nebo věhlasnou Krejčířovu vilu.

To ale není všechno, rozhodně byste neměli vynechat i další naše pořady, které vám poradí při stavbě nebo rekonstrukci, rozšíří vaše znalosti, dodají vám inspiraci nebo prostě jen zpříjemní den. Vynechat byste proto neměli Stavba není sen 2 – Rekonstrukce bytu, Díla architektů a designérů, Bydlení handicapovaných, Nejzajímavější hotely a další.

„Jsou to 3 roky, kdy jsme zahájili vysílání našich dvou televizí o bydlení a architektuře s cílem inspirovat a edukovat každého, kdo by se o tomto oboru rád dozvěděl víc. Velmi mě těší, že i letošní rok, přes všechny jeho složitosti, předčil naše očekávání. Sledovanost televizí přesahuje 110.000 diváků měsíčně, a to jak z řad diváků, co chtějí stavět a rekonstruovat, tak z řad klientů, kteří přes naší TV ukazují mnoho inspirace, nové možnosti a technologie pro bydlení. Povedlo se také navázat partnerství s televizí Seznam, který přebírá některé naše formáty. Chtěl bych tímto poděkovat za důvěru a v příštím roce budeme v nastaveném tempu rozhodně pokračovat,“ řekl generální ředitel Living Media Míra Hejda.

 Co nového vás čeká?

Stále pro vás také tvoříme a chystáme několik nových seriálů. Koukněte pod pokličku toho, co se nyní připravuje a už brzy uvidíte v premiéře na TVbydleni.cz.

Asi nejzajímavější bude pokračování oblíbeného seriálu Stavba není sen, tentokrát s pořadovým číslem 4. Už teď natáčíme v srdci Krkonoš pořad o tom, jak v malé zdevastované obci Vítkovice poblíž Špindlerova Mlýna vzniká zbrusu nová horská vesnička s hotely, restaurací, kavárnou, vinárnou i wellness.

Podívejte se: Další série oblíbeného seriálu Stavba není sen 4 vás zavede do samého srdce Krkonoš

 V příštím roce vám ale také pomůžeme díky novému pořadu vybrat tu správnou podlahu. A jak z názvu už plyne, zajímavé budou i pořady Dům na klíč a Modulární stavby.

Diskuze

Doporučené pořady

Stylové koupelny plné inspirace
Nový díl

Stylové koupelny plné inspirace

Developerské projekty

Developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Rady pro investice do nemovitostí

Rady pro investice do nemovitostí

Dům na klíč

Dům na klíč

Přemkovy rychlé rady pro zahrady

Přemkovy rychlé rady pro zahrady

Vybíráme audio do domácnosti

Vybíráme audio do domácnosti

Stavba není sen 4 - Aldrov Krkonoše

Stavba není sen 4 - Aldrov Krkonoše

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Stavba není sen 3 - Javor apartmán

Stavba není sen 3 - Javor apartmán

Bydlení handicapovaných

Bydlení handicapovaných

Nejzajímavější hotely

Nejzajímavější hotely

Na kafe!

Na kafe!

Stavba není sen 2 - Rekonstrukce bytu

Stavba není sen 2 - Rekonstrukce bytu

Inspirace koupelny

Inspirace koupelny

Zdravý spánek

Zdravý spánek

Stavba není sen - Stavba domu

Stavba není sen - Stavba domu

Vybíráme okna

Vybíráme okna

Jak se vyrábí dřevostavby

Jak se vyrábí dřevostavby


Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu