ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady Stavba není sen 6 - Yasmin apartmán Yasmin apartmán v Krkonoších je hotov - podívejte se na dechberoucí výsledek!

Stavba není sen 6 - 6. díl - Yasmin apartmán v Krkonoších je hotov - podívejte se na dechberoucí výsledek!

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Stavba není sen 6 - Začíná rekonstrukce apartmánu v Krkonoších - naše plány vs. realita!

zrušit

Rekonstrukce mezonetového bytu s názvem Yasmin apartmán je u konce a můžeme vám odhalit celý unikátní interiér inspirovaný horskou přírodou. Od první návštěvy chátrajícího objektu v Krkonoších nedaleko obce Vítkovice uběhlo několik let a dnes je ze starého hotelu Jasmín nový horský resort s moderními apartmány. Jeden z nich se pak pod dohledem našich kamer proměnil v unikátní designové místo s moderním stylovým interiérem. Postup náročné rekonstrukce hotelu i mezonetového apartmánu jste mohli sledovat v předchozích dílech pořadu Stavba není sen 6. Nyní se můžete podívat na výslednou podobu. Líbí se vám?

Obývací pokoj

Dominantou centrálního prostoru, který propojuje obývací pokoj a kuchyň, je velký rodinný stůl ze dřeva starých stromů. Jedná se o výrobu na míru a nelehký vznik tohoto unikátního kusu nábytku jste viděli v předchozích dílech. Výsledek, který můžete vidět v tomto závěrečném díle, je ohromující!

„Je to velký kus masivního nábytku. V jednu chvíli jsem byl přesvědčen, že se stůl do apartmánu nevejde. Poté, co jsme desku stolu umístili na skleněné nohy, došlo nám, že je to přesně ono,“ říká Robert Gross ze společnosti WoWood.

Centrální prostor ve spodním patře mezonetového bytu je také zajímavý svým stropem. „Jedná se o překrývaná prkna, což je styl starých roubenek a ve velmi moderním interiéru působí opravdu unikátně,“ doplňuje Robert Gross. Vše doplňují stylové lustry ve tvaru úlů.

 

Kuchyně

Kuchyně byla původně navržena v developerském standardu. Oproti původnímu plánu se přidaly horní skříňky tak, aby byl prostor ucelený. Deska a obklad kuchyňské linky jsou dělané z velkoformátové dlažby v dekoru kamene z výrobního závodu TechnoArt. Cílem kuchyně bylo propojit absolutní funkčnost s designem. Nechybí zde proto chytré vybavení, což umožňuje snadnou obsluhu. Je zde malá indukční deska značky AEG se speciální funkcí velmi rychlého vaření. Velmi praktická je i digestoř, která je s varnou deskou propojena tak, že si podle množství páry sama určí stupeň odsávání. Další vychytávkou je myčka, která promítá pomocí displeje čas mytí na podlahu a sama se otevře po dokončení mytí. Velmi zajímavá je také vinotéka AEG s prémiovým designem v černém matu.

Koupelna

V koupelně bylo úkolem propojit jednotlivé prvky se zbytkem interiéru tak, aby vše na sebe designově navazovalo a tvořilo jeden celek. Umyvadlo proto bylo vyrobeno ze stejné velkoformátové dlaždice, jako tomu bylo u kuchyňské desky. Výsledkem je jedinečné umyvadlo dělané na míru danému prostoru. Strop je zde tvořen z překládaných prken, které najdeme i v obývacím pokoji a po vzoru interiérového vybavení apartmánu i v koupelně vznikl solitér ze dřeva starých stromů. Konkrétně se jedná o podsvícené zrcadlo z kmene stromu ve světlé úpravě. Zajímavé jsou i detaily jako například koupelnová baterie doplněná o výřez dlaždice.

 

Ložnice

V horním patře mezonetového apartmánu najdeme dvě ložnice, které jsou odděleny jen skládanými dřevěnými dveřmi tak, aby byl prostor zachován jako jeden vzdušný celek. Zajímavé je, že dveře jsou ze dřeva starých topolů. „Topol se v truhlařině téměř nevyužívá, za mě je to ale geniální dřevina, která je lehká a stabilní. Vzhledem jsme se také přiblížili bělenému dubu ve zbytku interiéru a výsledkem je lehká konstrukce, která prostor rozdělí na dvě ložnice. Po otevření pak vyniká celistvý a velký prostor,“ říká Robert Gross ze společnosti WoWood.

 

Interiérové prvky

V interiéru Yasmin apartmánu lze najít ale i další neuvěřitelné interiérové prvky. Jedním z nich je například gauč tvořený z průřezů starého jilmu. V kombinaci s jednoduchými matracemi se jedná o nevídaný kus nábytku. Zcela unikátní je také schodiště, které kombinuje staré dřevo a čirou epoxidovou pryskyřici. Místo zábradlí jsou zde využité skleněné desky.

Schodiště jsme začali tvořit ve chvíli, kdy jsme věděli, že v interiéru bude využito sklo a bělený dub. Myšlenkou bylo využít extrémně degradovaný a dramatický dub v kombinaci s čirým epoxidem, který evokuje sklo. Vnést do schodiště bílou barvu bylo hodně náročné, neboť technologické procesy jsou v přímém rozporu s tím, že dřevo v průběhu úpravy přirozeně tmavne. Schodiště je ve finále o odstín tmavší, ale to rozhodně ničemu neuškodilo. Výsledek stojí za to,“ říká Robert Gross.

Dalšími zajímavostmi je konferenční stolek ze dřeva topolu v neobvyklé bílé úpravě, knihovna plná krkonošské tématiky a kvalitní postelová matrace značky Magniflex

 

Osvětlení

Světla byla vybíraná tak, aby především v nočních hodinách vytvářela v apartmánu nezaměnitelnou atmosféru. Důraz byl kladen jak na centrální a vedlejší osvětlení, tak i na podsvícení schodiště či koupelnového zrcadla. Velkou zajímavostí je krb, nebo spíše jeho imitace, která funguje na principu podsvícené páry. „Nemám rád imitace, v tomto případě se ale jedná o doplněk, který v apartmánu vytvoří nezaměnitelnou atmosféru. Vzhledem k tomu, že v místnosti není komín, byl tento prvek ideálním řešením. Tato alternativa zde má určitě své místo,“ říká moderátor a majitel apartmánu Míra Hejda

 

Ozvučení

V Yasmin apartmánu se nezapomnělo ani na ozvučení. „Je zde instalován chytrý multi-room systém, který si mezi sebou umí posílat muziku tam a zpátky. Jmenuje se SONOS a spáruje se v rámci apartmánu přes wifi tak, že hlavní centrálu, která jde hlasově ovládat, najdeme v ložnici. V interiéru jsou pak rozmístěné jednotlivé reproduktory, které umí vytvořit 3D zvuk. Součástí jsou i voděodolné cestovní reproduktory. Vše je napojeno na aplikaci v telefonu, takže ovládání je velmi snadné. Skvělou funkcí je pak noční zvuk, který nebude rušit sousedy,“ doplňuje Míra Hejda

Yasmin apartmán ale rozhodně není jen soukromou záležitostí. Apartmán si můžete pronajmout i vy a strávit zde příjemné chvíle se svojí rodinou. Podrobnosti najdete na Instagramu @yasminapartman. Zde najdete také záběry z našeho natáčení, informace o rekonstrukci, obrázky PŘED a PO či informace o celé lokalitě.

Stavba není sen 6 - 1.díl - Začíná rekonstrukce apartmánu v Krkonoších - naše plány vs. realita!

Stavba není sen 6 - 2. díl - Jak bude vypadat unikátní Yasmin apartmán? Pojďte dovnitř...

Stavba není sen 6 - 3. díl - Milujete dřevo v interiéru? Nejkrásnější dřevěné stoly, schody i stropy - inspirujte se!

Stavba není sen 6 - 4. díl - Co vás zaujme více? Dřevěné schody se sklem, nebo designové umyvadlo vyrobené z dlažby?

Stavba není sen 6 - 5. díl - Vybavujeme interiér Yasmin apartmánu a řešíme největší průšvih!

Mohlo by vás zajímat

Aktuality

Inspirace: Atypické umyvadlo z dlažby, které bude dokonale ladit s designem vaší koupelny

Umyvadlo je nedílnou součástí koupelny. Pokud chcete, aby byl právě tento dominantní prvek něčím netradiční, pak je umyvadlo z dlažby dělané na míru tou správnou volbou. Koupelna se stane originální a zároveň umyvadlo plně zapadne do konceptu samotné místnosti.

Mohlo by vás zajímat

Aktuality

Podívejte se na naprostý unikát - schodiště z dubového dřeva starých stromů zalité v čiré pryskyřici!

Pravidelně vám v našich pořadech představujeme novinky na poli designu i nejrůznější možnosti zpracování materiálů. Výjimkou není ani unikátní schodiště, které vzniklo jako dominanta pro horský interiér tvořený v duchu krkonošské přírody. Toto výjimečné schodiště ze dřeva starých stromů doplněné o čirý epoxid se stalo doslova šperkem moderního horského apartmánu, jehož náročnou rekonstrukci mapuje náš nový pořad Stavba není sen 6 - Yasmin apartmán.

Mohlo by vás zajímat

Aktuality

Co rozhoduje u hostů ubytovacích zařízení, aby se opět rádi vraceli? Dopřejte jim pohodlný a kvalitní spánek!

Návštěvníci hotelu, či penzionu vždy nejvíce ocení kvalitní spánek, který si chtějí během dovolené naplno vychutnat. Postele v ubytovacích zařízeních ovšem nejsou totéž, co postele pro domácí použití. Hosté se zde střídají a každému vyhovuje něco jiného. Jak tento problém vyřešit a dopřát hostům ten nejvyšší komfort?

Mohlo by vás zajímat

Aktuality

Nudí vás typový nábytek? Na designu stolů ze dřeva starých stromů se můžete sami podílet!

Prošli jste všechny možné showroomy, prohledali internet a stále nenacházíte ten správný osobitý nábytek pro váš interiér? Co takhle udržitelný nábytek ze dřeva starých stromů, jehož design si můžete sami přizpůsobit vašemu stylu? Takové stoly vznikly například jako dominanta pro horský Yasmin apartmán tvořený v duchu krkonošské přírody. Tyto výjimečné interiérové kousky doplněné o čirý epoxid vás rozhodně okouzlí!

Mohlo by vás zajímat

Aktuality

Projekt Yasmin Apartments je nominován na Realitní projekt roku 2021

Soutěž Realitní projekt roku je přehlídkou českých developerských projektů v jednotlivých regionech České republiky. Cílem je zviditelnit kvalitní projekty, které jsou momentálně na trhu. Projekty je možné přihlašovat až do 17.9.2021 na stránkách soutěže.

Jedním z nominovaných je i Yasmin Apartments od developerské společnosti 2MKZ, který mění kdysi vyhlášený hotel z 80. let na moderní apartmány. Tento projekt se zařazuje mezi ostatní stavby, které přispívají ke zlepšení prostředí v českých horách a proměňují zchátralé objekty na moderní místa v souladu s přírodou.

Hlasovat pro projekt Yasmin Apartments můžete ZDE.

Seznam všech nominovaných projektů najdete ZDE.

Diskuze

Doporučené pořady

Developerské projekty k prodeji
Nový díl

Developerské projekty k prodeji

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

Jak vybrat technologie pro váš dům?

Jak vybrat technologie pro váš dům?

Otázky a odpovědi: Dřevostavby RD Rýmařov

Otázky a odpovědi: Dřevostavby RD Rýmařov

Vybíráme fotovoltaickou elektrárnu

Vybíráme fotovoltaickou elektrárnu

Stavba není sen 8 - Praha Lysolaje

Stavba není sen 8 - Praha Lysolaje

Bydlení slavných

Bydlení slavných

Stavba není sen 7 - Molo Lipno Resort

Stavba není sen 7 - Molo Lipno Resort

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Nejzajímavější hotely

Nejzajímavější hotely

Jak se žije v domě s inteligentní domácností?

Jak se žije v domě s inteligentní domácností?

Přemkovy rychlé rady pro zahrady

Přemkovy rychlé rady pro zahrady

Stavba není sen 6 - Yasmin apartmán

Stavba není sen 6 - Yasmin apartmán

Zdravý spánek

Zdravý spánek

Vybíráme okna

Vybíráme okna

Stavba není sen 5 - Rekonstrukce kanceláří

Stavba není sen 5 - Rekonstrukce kanceláří

Kuchyně plné inspirace

Kuchyně plné inspirace

Vybíráme krby a kamna

Vybíráme krby a kamna

Koupelny plné inspirace

Koupelny plné inspirace

Když řešíte vodu...

Když řešíte vodu...

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Rady pro investice do nemovitostí

Rady pro investice do nemovitostí

Dům na klíč

Dům na klíč

Stavba není sen 4 - Aldrov Krkonoše

Stavba není sen 4 - Aldrov Krkonoše

Vybíráme audio do domácnosti

Vybíráme audio do domácnosti

Stavba není sen 3 - Javor apartmán

Stavba není sen 3 - Javor apartmán

Bydlení handicapovaných

Bydlení handicapovaných

RESTART Michaely Jonášové

RESTART Michaely Jonášové

Stavba není sen 2 - Rekonstrukce bytu

Stavba není sen 2 - Rekonstrukce bytu

Na kafe!

Na kafe!

Stavba není sen - Stavba domu

Stavba není sen - Stavba domu

Jak se vyrábí dřevostavby

Jak se vyrábí dřevostavby


Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu