ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Stavba Stavba obvodových stěn pro nízkoenergetické a pasivní domy. Podívejte se na stavebnicový systém s izolací v jednom.

Stavba obvodových stěn pro nízkoenergetické a pasivní domy. Podívejte se na stavebnicový systém s izolací v jednom.

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Výstavba energeticky úsporných domů roste rok od roku. Na stavby nízkoenergetických a pasivních domů se používají materiály, které vyhovují požadavkům na nízkou, či dokonce nulovou spotřebu energie. Jednak se využívají na stavební konstrukci, ale také při izolaci domu. Pokud se chystáte takový dům stavět, možností je systém, který vám zaručí, že jak konstrukci, tak izolaci budete mít 2v1.

Pokud se chystáte stavět nízkoenergetický nebo pasivní dům bude muset splňovat tepelně izolační vlastnosti. Společnost IZOPOL Dvořák s.r.o. vyrábí speciální systém Maxplus, který je vhodný pro stavbu obvodových stěn pasivních či nízkoenergetických rodinných domů, ale i pro stavbu administrativních budov.

Ve skutečnosti se jedná o systém stavebnice z polystyrenových tvarovek, která do sebe přesně zapadá. Vše funguje stejně jako systém ztraceného bednění.

„Systém je připravený tak, že je vhodný i pro stavbu svépomocí, nedovoluje žádné chyby, dodržuje rovinnost a nemůže se stát, že cihly do sebe zadáte špatně,“ říká Přemysl Patzelt ze společnosti IZOPOL Dvořák s.r.o.

„Stěna se zakládá na klasickou základovou desku, kterou stačí předem zaizolovat hydroizolačními pásy v místech, kde budou stěny. Poté už se vyskládá jedna stěna kompletně, propojí se s druhou stěnou a ze třetí se udělají jen vnější tvarovky, aby se lépe betonovalo,“ říká development manager Jiří Koudelka.

Jedná se o velmi lehký a měkký materiál, takže pro jeho úpravu stačí běžné nářadí.

„Nedoporučujeme uspěchání stavby, doporučujeme vylévaní betonu do max 1,5m výšky, takže parto se dělá ve dvou krocích,“ říká Patzelt.

Výhod systému Maxplus je několik. Benefitem je to, že materiál zahrnuje jak zdivo, tak izolaci, máte tedy 2v1 a nepotřebujete žádné další vícepráce, izolování budovy probíhá souběžně se stavbou. Dalším plusem je také to, že materiálu je velmi lehký. Metr čtvereční zdiva váží do 10 kg, takže není potřeba těžká technika ani speciální převoz.

„Dopravu ze závodu zajišťujeme na místo stavby, dokážeme se díky lehkosti materiálu dopravit i do míst, kam ostatní těžké zdivo není snadné dopravit,“ říká Patzelt.

Tloušťka materiálu může být po padesáti od 100 mm do 300 mm. Výrobní rozměry jsou pak 1200 x 250 x 100 - 300 mm.

„Skladba se volí už při požadavku zákazníka. Je rozdíl, jestli chce zákazník pasivní, nebo nízkoenergetický dům. Čím větší šíře izolace, tím více je dům nízkoenergetičtější,“ říká Patzelt.

Výhodou je také to, že polystyrenové tvarovky lze kombinovat s klasickým zdivem. Vnitřní příčky stavby totiž není potřeba izolovat, a tak nemusí být nutně z polystyrenových tvarovek Maxplus.

Systém je jednoduchý a hrubá stavba běžného rodinného domku se díky tvarovkám dá postavit do dvou týdnů.

Přímo společnost IZOPOL Dvořák s.r.o. si z tohoto systému staví sídlo firmy v Podbořanech. Budova bude sloužit jako showroom i kanceláře.

Zaujal vás systém Maxplus? Podívejte se na webové stránky výrobce:

Doporučujeme také:

Diskuze

Doporučené pořady

Stylové koupelny plné inspirace
Nový díl

Stylové koupelny plné inspirace

Developerské projekty

Developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Rady pro investice do nemovitostí

Rady pro investice do nemovitostí

Dům na klíč

Dům na klíč

Přemkovy rychlé rady pro zahrady

Přemkovy rychlé rady pro zahrady

Vybíráme audio do domácnosti

Vybíráme audio do domácnosti

Stavba není sen 4 - Aldrov Krkonoše

Stavba není sen 4 - Aldrov Krkonoše

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Stavba není sen 3 - Javor apartmán

Stavba není sen 3 - Javor apartmán

Bydlení handicapovaných

Bydlení handicapovaných

Nejzajímavější hotely

Nejzajímavější hotely

Na kafe!

Na kafe!

Stavba není sen 2 - Rekonstrukce bytu

Stavba není sen 2 - Rekonstrukce bytu

Inspirace koupelny

Inspirace koupelny

Zdravý spánek

Zdravý spánek

Stavba není sen - Stavba domu

Stavba není sen - Stavba domu

Vybíráme okna

Vybíráme okna

Jak se vyrábí dřevostavby

Jak se vyrábí dřevostavby


Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu