ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Atypická okna vyžadují atypickou přípravu

Atypická okna vyžadují atypickou přípravu

Atypická okna vyžadují atypickou přípravu
18. 6. 2018
#okna #instalace #vekra
další
skrýt

Při rekonstrukcích, které kladou vysoké nároky na originalitu, by se nemělo zapomínat na to, že atypické stavební prvky a segmenty mohou vyžadovat náročnou instalaci, ale i následnou péči. Již ve fázi projektu je přitom zřejmé, jaké jsou limity pro výrobu a následnou instalaci. Jaké rady by tedy měl zákazník očekávat od projektanta, co od výrobce nebo realizační firmy?

Užití atypických oken konzultujte s odborníky, neboť i výroba oken má svá omezení. Pokud vaše novostavba nabízí prostor pro velké prosklené plochy či šikmá, oblá nebo kulatá okna, měli byste dopředu vědět, co materiál a profilový systém umožňuje. „Někdy se stává, že zákazníci nebo i architekti požadují vyrobit prvek, u kterého již dopředu víme, že při běžném používání může po čase způsobit problémy. Jako solidní dodavatel pak musíme nabídnout alternativní řešení, na které můžeme poskytnout záruku a o kterém vím, že bude fungovat,“ říká Jiří Scheidel, technický manažer společnosti VEKRA.

Nadrozměrné nebo atypické tvary oken a dveří je třeba konzultovat s odborníky, a to nejenom s projektanty, ale i výrobci oken a dveří. „Okna patří mezi prvky, které jsou ve stavební konstrukci nejvíce namáhány a jednotlivé materiály i nabízené profilové systémy mají svá omezení. Aby okna, balkónové dveře i posuvné systémy spolehlivě a bezpečně sloužily, musí být dodrženy takzvané limitní rozměry,“ vysvětluje Jiří Scheidel. Zjednodušeně řečeno plastová, dřevěná ani jiná okna nelze vyrábět v neomezených velikostech a tvarech. „Například křídlo u velkých posuvných systémů může mít při zasklení trojsklem hmotnost až 400 kg, aby s ním šlo snadno posouvat, vyžaduje to nejen kvalitní profilový systém, ale i kování, které zajistí bezpečný provoz,“ dodává Scheidel.

Zdroj: VEKRA

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu