ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Téma Central Group koupil velkou část areálu bývalé Sigmy Modřany. Postaví tam byty.

Central Group koupil velkou část areálu bývalé Sigmy Modřany. Postaví tam byty.

Central Group koupil velkou část areálu bývalé Sigmy Modřany. Postaví tam byty.
3. 5. 2019

Developer Central Group koupil od společnosti CTY Komořanská velkou část areálu bývalé Sigmy Modřany v Praze 12. Jde o 90.000 metrů čtverečních. Areál je dnes využíván jako skladiště, developer na něm chce postavit byty.

"V budoucnu zde počítáme s výstavbou polootevřených a otevřených bloků s podzemním parkováním pro rezidenty a úpravou okolní zeleně. Mělo by jít o dostupné rodinné bydlení," uvedla výkonná ředitelka Central Group Michaela Tomášková. S ohledem na velmi krátkou dobu, která od koupě pozemku uplynula, podle ní zatím nelze přesně říci, jak by měla lokalita v budoucnu vypadat, případně kolik bytů zde vznikne.

CTY si ponechala část pozemku přiléhající k ulici Komořanská. Podle Tomáškové by středem celé lokality měla vést tramvajová trať, která by zde měla konečnou stanici. V současnosti je nejbližší tramvajová zastávka vzdálená asi 1500 metrů, na zastávku vlaku je vzdálenost zhruba poloviční.

Na pozemku se nacházejí dvě výrobní haly, kde se dříve opravovalo a vyrábělo teplovodní potrubí pro Prahu. Dnes jsou využívány převážně jako sklady a podle Tomáškové to tak ještě několik let zůstane. V budoucnu developer počítá s demolicí hal a dekontaminací pozemku, což si vyžádá náklady v řádu desítek milionů korun.

Zdroj: ČTK

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu