ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Chcete inovovat zahradu? Ovládejte zavlažování mobilem

Chcete inovovat zahradu? Ovládejte zavlažování mobilem

Chcete inovovat zahradu? Ovládejte zavlažování mobilem
23. 9. 2019

Dodržujte pravidla a do zahradnických inovací se pouštějte až ve chvíli, kdy máte zahradu zařízenou a víte, jak o ni pečovat. Tak by se dal jednoduše shrnout dnešní článek, v němž si povíme, jaké možnosti nám může v zahradnictví poskytnout obyčejný mobilní telefon.

Snažte se nezakládat zahradu, aniž byste dopředu nevěděli, co chcete, aby vám na ní rostlo. Vyvarujte se proto velkého množství příkras, které vám následnou péči zkomplikují.

Pamatujte, že méně je někdy více. Zasaďte jen to, po čem opravdu toužíte a co ve vaší vysněné zahradě nesmí za žádnou cenu chybět. Toto pravidlo platí jak u malého, tak většího pozemku – zahrada o ploše několika set či tisíc metrů čtvereční by měla být stejně jednoduchá a smysluplně založená jako menší plocha. Myslete také na to, že velké množství času strávíte i na úpravě trávníku. „Je to jednoznačně nejnáročnější část zahrady na údržbu. Zelené barvy trávníku docílíme zaléváním, mluvíme zhruba o čtyřech litrech na metr čtvereční. Druhá věc je hnojení, které by mělo být ideálně jednou do měsíce,“ vysvětluje Přemysl Písař ze Zahradnictví Plzeň. Kromě jedné až dvou sečí během týdne trávník vyžaduje několikrát do roka postřik proti dvouděložným plevelům, samozřejmostí bývá jarní a podzimní vertikutace.

Lemy trávníku

Pokud si říkáte, že tohle všechno už víte, máte několik možností, jak zahradu inovovat. „Osobně mě nejvíce oslovila možnost automatického zavlažování pomocí mobilního telefonu, když jsem třeba v zahraničí. Je to velmi komfortní a technologie smartphonů je opravdu rozšířená,“ říká Písař s tím, že je systém natolik výkonný, aby byl na dálku schopný vlastníkovi zahrady oznámit závadu v potrubí. Tyto pokročilé systémy jsou autonomní a vhodné i na údržbu jezírek.

Velkým pomocníkem při údržbě jsou i takzvané lemy trávníku, které oddělují trávník a rostlinné výsadby. Podle Písaře je nejlepší plechový lem, který je v podstatě neviditelný. Pokud vás tématika zahrad zajímá a chcete se dozvědět více, neváhejte si pustit pořad z produkce TV Bydlení Zahradnictví Plzeň.

Více o zahradách se dozvíte zde:

Trendy a tipy pro krásnou zahradu

Vertikutace trávníku - je potřeba?

Inspirace a rady pro zahrady

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu