ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Rady a tipy: Užijte si čas sklizně i odpočinku na zahradě.

Rady a tipy: Užijte si čas sklizně i odpočinku na zahradě.

Rady a tipy: Užijte si čas sklizně i odpočinku na zahradě.
29. 7. 2019

Léto a prázdniny jsou v plném proudu. Užijte si slunečné počasí, grilování s rodinou nebo přáteli i vlahé letní večery na vaší zahradě. Máme pro vás pár osvědčených tipů, které zpříjemní atmosféru zahrady.

Ať už máte doma nebo na chalupě zahradu ovocnou, zeleninovou, květinovou, relaxační nebo jejich mix, vždy by vás měla naplňovat radostí, nikoli být připomínkou dalších a dalších povinností, které musíte ve vašem volném čase ještě stihnout. Kouzlo zahrady a jejího opečovávání tkví především v tom, že jste na čerstvém vzduchu a zároveň vykonáváte pohyb, který lidské tělo tolik potřebuje. Radost ze zahradničení by pak měly přinést i výsledky vašeho snažení, ať už jde o květiny, nebo něco k snědku.

Léto je časem sklizně. Dozrávají nejrůznější peckovin i bobulovitého ovoce. Až sklidíte úrodu meruněk, třešní, višní a dalšího sladkého ovoce, nezapomeňte udělat takzvaný letní řez, a to ideálně co nejdříve po sklizni. Odstraněním zahuštěných a poškozených větví a zkrácením těch příliš vysokých si usnadníme základní řez, který se dělá na jaře. U rybízů a angreštů se pak nebojte vyřezat třetinu nebo dokonce polovinu starých výhonů.

I trávník si zaslouží vaši pozornost. Během léta, kdy teploty většinou výrazně stoupají a je nedostatek srážek, je třeba se mu trošku věnovat. Dopřejte trávě alespoň jednou za čas dostatek vláhy, je to určitě lepší varianta než častější kropení. Zalévejte ráno či večer, vyhněte se odpoledni, kdy je velký výpar. Minimální výška trávníku by měla dosahovat alespoň 4 až 5 centimetrů, aby si tak tráva mohla uchovat svou zelenou barvu. Základem usnadnění práce je výběr vhodné sekačky.

A teď od práce k tomu příjemnějšímu, venkovnímu posezení. Pokud přemýšlíte, kam jej umístit, volte ten nejrovnější terén v blízkosti domu, pergoly nebo stromů, které vám přes den poskytnout příjemný stín. Pokud vybíráte nábytek, doporučujeme zvolit dřevěný. Ten dobře odolává povětrnostním podmínkám, má přirozenou barvu a hezky vypadá. Ideální jsou druhy asijského dřeva nebo švédská borovice. A ještě jedno doporučení, tloušťka desky stolu by měla být minimálně 2,8 cm aby byl stůl pevný a opravdu odolný.

Zahradu si během letních měsíců užíváme hlavně večer, kdy už panují příjemnější teploty a je čas na grilování nebo jen posezení se skleničkou v ruce. Podtrhněte atmosféru své zahrady a zkuste ji doplnit o osvětlení. Cestičky a chodníky orámujte jednoduchými lucernami, které fungují na solární energii, pergolu, květináče nebo třeba fontánu zkuste ozdobit jednobarevnými světelnými řetězy. Uvidíte, v jak pohádkový prostor se takto jednoduše promění vaše zahrada. Pokud ji navíc doplníte o květináče a další přírodní dekorace v jednotném stylu, pak se vám ze zahrady nebude vůbec chtít.

Zdroj: PR.Konektor

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu