ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Do kdy podat přiznání k dani z nemovitosti? Lhůta pro podání bez sankce se letos kvůli pandemii posouvá

Do kdy podat přiznání k dani z nemovitosti? Lhůta pro podání bez sankce se letos kvůli pandemii posouvá

Do kdy podat přiznání k dani z nemovitosti? Lhůta pro podání bez sankce se letos kvůli pandemii posouvá
2. 2. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: pixabay

Poslední možnost pro podání daňového přiznání k dani z nemovitosti byla k 1. únoru. Vzhledem k současné pandemické situaci ale byla prominuta pokuta za opožděné podání daňového přiznání. Čas tak tak máte nejpozději do 1. dubna.

Daňové přiznání k dani z nemovitosti by neměli zapomenout podat ti, kteří v loňském roce nově koupili, nebo jinak nabyli pozemek, stavbu, nebo byt, nebytový prostor či krajinný prvek na svém pozemku. Ale také ti, kteří nemovitost darovali nebo prodali, i ti musí změny nahlásit finanční správě, nejlépe písemně. Povinnost podat daňové přiznání mají také poplatníci, kteří v minulosti u přiznané nemovité věci provedli přístavbu, nástavbu, nebo ji částečně zlikvidovali, nebo pokud došlo ke změně druhu nebo výměry pozemku, případně zvýšení nadzemních podlaží a podobně. Změnou se myslí také změna výměry parcely na základě revize katastru nemovitosti.

Pokud je nemovitá věc ve spoluvlastnictví a jeden ze spoluvlastníků si chce přiznat nemovitou věc ve výši svého spoluvlastnického podílu, musel podat daňové přiznání do 1. února 2021. V případě, že za nemovitou věc ve spoluvlastnictví bude podávat daňové přiznání společný zástupce, může daňové přiznání za celou nemovitou věc podat bez sankce do 1. dubna 2021.

Placení daně pak připadá nejpozději na 31. květen. Finanční správa pošle poplatníkům složenku, nebo jim dá vědět formou hromadných předpisných seznamů, které budou v květnu k nahlédnutí na finančních úřadech. Majitelé datových schránek dostanou namísto složenky informace do svých schránek. Poplatníků, kteří platí daň prostřednictvím SIPO, se to netýká.

Finanční správa také doporučuje přihlásit se do poloviny března na finančním úřadě o zařazení do e-mailové komunikace, informace budete dostávat elektronicky a ušetříte tím spoustu času. Více informací ohledně dani z nemovitosti, podání přiznání a platby najdete na stránkách Finanční správy.

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu