ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Dodejte interiéru nádech přírody a pořiďte si dekorace z mumifikovaného mechu

Dodejte interiéru nádech přírody a pořiďte si dekorace z mumifikovaného mechu

Dodejte interiéru nádech přírody a pořiďte si dekorace z mumifikovaného mechu
22. 1. 2020 / Autor: Romana Landová. Mech se dá využít i jako dekorace. Foto: Mechdekor
#mech #dekorace #mechdekor
další
skrýt

Mechové stromečky, koule z polystyrenového základu, stěny i obrazy. Mnohými démonizovaný mech se dá ve skutečnosti využít jako dekorace, která nevyžaduje skoro žádnou péči, a navíc si ji můžete vytvořit i z pohodlí domova.

K přírodě neodmyslitelně patří mech, který je mnohými považován za škůdce. Tyto odborně zvané výtrusné rostliny přitom napomáhají ke zpevňování půdy, zadržují vodu a když se z mechu stane rašelina, rázem je nápomocný i jako fosilní zdroj energie. Dá se však využít i zcela jinak. Věděli jste, že je vhodný i do interiéru nejen vašeho domova? Dají se z něj totiž vytvořit různorodé dekorace, dokonce obrazy či stěny. Ty se vyrábí z toho nejkvalitnějšího mumifikovaného mechu. Mumifikovaného proto, že je zbaven přirozené vlhkosti, která je nahrazena ekologickým a snadno odbouratelným konzervantem. Díky konzervantu mech déle vydrží, má přirozený vzhled a strukturu.

Mumifikovaného mechu je několik druhů. Nejčastěji se využívá Sobí Mech (Dutohlavka sobí), Kopečkový mech (Ball moss) a Plochý mech (Flat moss). Každý z nich má svá specifika, je proto třeba se dopředu rozmyslet, z jakého druhu budete dekorace chtít a kam je umístíte. „Pro zachování optimálních podmínek mechu se doporučuje dodržovat ideální vlhkost v interiéru v rozmezí od 40-60% a teplotu od 5 - 28 stupňů. Mech nevyžaduje žádný zavlažovací systém a také se nedoporučuje, aby přišel do přímého kontaktu s vodou. Neměl by být také umístěn v blízkosti topných zařízení a také vystavován na přímé sluneční světlo, aby nedošlo k vysušení mechu,“ radí Monika Nogová ze společnosti Mechdekor, která se na mumifikované mechy specializuje.  Nogová dodává, že nejoblíbenější je Kopečkový mech, protože při vhodném osvětlení vytváří 3D efekt. Pokud však chcete interiér zpestřit stěnou či obrazem z mechu, je lepší si nechat poradit od odborníků.

Dekorace si můžete vytvořit i doma

Dekorace vyrobené z mechu se v interiéru dají hezky střídat a jejich kombinace je také zcela na vás. Další velkou výhodou je, že mumifikovaný mech není napadán plísněmi a škůdci, akusticky odhluční místnost a je vhodný i pro alergiky, jelikož je antistatický proti prachu.

Dekorace si můžete vytvořit i v pohodlí domova. Není nic jednoduššího, než zajít do hobby marketu pro dekorační či stabilizovaný (mumifikovaný) mech a z něj si pak vytvořit miniaturní dekorace, na které nebude potřeba velké množství materiálu. Jedná se například o mechové stromečky nebo mechové koule z polystyrenového základu. Mech se dá použít i jako výplň květníků, kterým pokryjete volný povrch zeminy v květináči, čímž zabráníte odparu vody z půdy. Dokonce se mech využívá k obalení polystyrenového nebo slaměného základu věnců, který si pak můžete dozdobit podle fantazie. Jestli vám doma chybí nádech přírody, dekorace z mumifikovaného mechu jsou skvělou volbou.

Více realizací pro inspiraci naleznete zde.

Partneři

Zajímá vás architektura?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu