ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Inspirace: Dejte šanci kartonu a originálním stínidlům

Inspirace: Dejte šanci kartonu a originálním stínidlům

Inspirace: Dejte šanci kartonu a originálním stínidlům
14. 10. 2020 / Autor: Zuzana Duzbabová, Foto: Kartoons

Na začátku byla studentská soutěž na ČVUT, která zakladatelům české značky Kartoons vnukla nápad, jak lze dále využít karton. Od té doby ušli kus cesty a nyní si můžete koupit designové kousky z nevyužité papírové lepenky, které jsou nejen funkční ale díky ručnímu opracování, také originální a výjimečné.

Použitý karton by jinak skončil ve sběrném dvoře, stačil však nápad, šikovné ruce a je z něj například noční stolek, budík, hodiny nebo designové stínidlo. Hra se světlem a stíny může začít.

„Každému kusu věnujeme hodiny péče a poctivým ručním opracováním z něj činíme originál. Vše ručně vyrábíme v Česku a spolupracujeme pouze s českými dodavateli,“ říkají v Kartoons.

Ačkoli se může zdát, že karton nebude nejbytelnějším materiálem, opak je pravdou, a to díky mnoha vrstvám i kombinací se surovým dřevem. Podívejte se do katalogu nebo až situace dovolí, zajděte se osobně podívat do showroomu Profilighting v New Living Center v Praze.

Máte své nápady? Neváhejte se o ně podělit a kontaktovat přímo výrobce, který vám na zakázku vyrobí váš vysněný kousek. Fantazii se zde meze nekladou.

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu