ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Jak jednoduše vnést originalitu do interiéru? Zkuste kusový koberec

Jak jednoduše vnést originalitu do interiéru? Zkuste kusový koberec

Jak jednoduše vnést originalitu do interiéru? Zkuste kusový koberec
4. 10. 2020 / Autor: Zuzana Duzbabová, Foto: Barkotex

Vybrat si ten správný koberec není zas tak jednoduché. Na výběr jich je celá řada a každý má svá pro i proti. Jsou tkané, vpichované, s vysokým vlasem, přírodní i syntetické a také celoplošné nebo kusové. Poslední zmiňované jsou ideální variantou, pokud chcete jednoduše a originálně oživit místnost.

Zatímco do ložnic nebo dětských pokojů se hodí bytové koberce, do namáhaných prostor se hodí ty zátěžové. Pokud ovšem chce jen dodat interiéru šmrnc, je ideální sáhnout po kusovém koberci, který můžete položit, kam jen budete chtít.

Materiál? Důležitý faktor!

Co se týče materiálu, dělíme koberce na přírodní a syntetické. Ty syntetické jsou levnější, nevýhodou těchto materiálů je však jejich kratší životnost a nižší odolnost v dlouhodobě zatěžovaných oblastech, třeba pod nábytkem. I tady je několik variant použitých vláken, přičemž nejčastější je polyester. Úplně nejlevnější variantou jsou koberce z polypropylenových vláken. Ovšem, jak už to bývá, nízká cena s sebou přináší i nepříliš vysokou kvalitu. Takovéto výrobky rychle vyblednou a nejsou moc odolné ani vůči skvrnám.

Koberec značky Asiatic Carpets

Luxus jménem přírodní koberec

Příjemné na dotek, skvělé izolační vlastnosti, odolné vůči znečištění a nevadí jim, ani když na nich dlouhodoběstojí nábytek. To jsou výhody přírodních materiálů. Na výběr pak máte hedvábí, vlnu, bavlnu, mořskou trávu nebo sisal. Mezi nevýhody se dá řadit vyšší pořizovací cena a o něco náročnější údržba.

Odměnou je pak v případě hedvábní jeho lesk i celá škála barev vzorů, které na tomto materiálu krásně vyniknou. Nesmí však navlhnout! Koberce z vlny skvěle tlumí kroky a pohlcují prach. Oblíbenou klasikou jsou koberce z bavlny, a to pro jejich odolnost a dlouhou životnost.

Kdo se nemůže rozhodnout, pro ty je tu ještě možnost kombinovaného koberce, kde je při výrobě použit přírodní i syntetický materiál.

Inspirujete se

Geometrické tvary a abstraktní designe, tak vypadá nová kolekce značky Asiatic Carpets. Na výběr jsou kusové koberce různých barev s mnoha dekory. Ostatně přesvědčte se sami v online katalogu nebo na vlastní oči v showroomu společnosti BarkotexNew Living Center v Praze.

Podívejte se také:

Stavba není sen 2 - 6. díl Podlahy

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu