ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Interiér Inspirace: Designová stěrka dodá interiéru atraktivní vzhled

Inspirace: Designová stěrka dodá interiéru atraktivní vzhled

Inspirace: Designová stěrka dodá interiéru atraktivní vzhled
21. 11. 2020 / Autor: Zuzana Duzbabová, Foto: TopStone
#inspirace #stěrka #topstone
další
skrýt

Už jste slyšeli o designových stěrkách? Aplikovat je lze jak na podlahy, tak i na stěny a dokonce i na schodiště. Poměrně novinkou jsou varianty z epoxidu, které si našly cestu z výrobních hal do domácností. Kromě nevšedního vzhledu se pyšní také vysokou odolností, barvy lze navíc kombinovat. Velmi populární jsou pak imitace mramoru nebo betonu.

„Epoxid si našel cestu z  průmyslu a zabydlel se v bytech a rodinných domech. Původně byl však instalován v průmyslových provozech a výrobnách, kde obrovskou výhodou je, že po nich může jezdit i vysokozdvižný vozík. Epoxid snese opravdu velkou zátěž,“ říká úvodem Miroslav Zajíček z firmy TopStone.

Titulem stavba roku 2020 se letos může pyšnit společenské centrum v Sedlčanech, jehož součástí je také modlitebna. Ta na první pohled zaujme vybranými materiály jako jsou právě bílé podlahy z epoxidové stěrky.

Modlitebna v Sedlčanech, TopStone

Společenské centrum v Sedlčanech vzniklo zejména pro duchovní, kulturní a vzdělávací akce. Stavbu zainvestoval křesťansky orientovaný spolek Maranatha, který založil podnikatel a developer Radim Passer.

„Zde se jedná o jednobarevnou litou hladkou stěrku na bázi epoxidu s matným lakem. Aplikace probíhala v modlitebně, křtitelnici, na chodbách i na schodištích. Litá stěrka lze totiž aplikovat i na svislé a vodorovné plochy. Ochranu proti poškrábání a mechanické odolnosti udává finální lak,“ popisuje Miroslav Zajíček

Nepřeberné množství barev i zdobných prvků

U stěrky se můžeme setkat s řadou dekorů a zdobení. Showroomy nebo velká obchodní centra využívají také možnost umístění loga. Zde se jedná o jemně perforovanou tapetu, která se nalepí na podkladní epoxidovou stěrku. „Poté se zalakuje čirým epoxidovým lakem a ve finále se uzavírá lakem matným. Může zůstat samozřejmě i lesk, řada klientů to tak preferuje,“ říká odborník.


Umístění loga na autosalonu v Ženevě 2019, TopStone

Velmi oblíbené jsou moderní šedé odstíny a jejich kombinace. Pokud jde o styl, vede zde imitace betonu a mramoru. V nabídce jsou však i odvážné barvy jako zářivě modrá, se kterou se můžete setkat v potravinářském průmyslu. Oblíbená je také zelená a červená.

„Tyto podlahy se realizují např. i ve vinařství, třeba v Mikulově proběhla realizace strojně hlazených barevných písků. Není to jen o nalití stěrky na podlahu, ale je mnoho technologií, jak se ten materiál dá zpracovat,“ dodává Miroslav Zajíček.

Doporučujeme:

Fotogalerie: Podlaha jako ze starých italských sídel šlechty

Zařizujete si nové bydlení? Podívejte se do naší sekce Inspirace

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu