ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Inspirace: Funkční design sádrokartonových desek ve veřejných budovách

Inspirace: Funkční design sádrokartonových desek ve veřejných budovách

Inspirace: Funkční design sádrokartonových desek ve veřejných budovách
16. 8. 2018

Při navrhování interiérů veřejných prostorů, budov, škol nebo kulturních domů je designové řešení mnohdy opomíjeno. Na vině je často mylné přesvědčení, že to, co má kvalitní design, je drahé a nebude odpovídat nárokům na veřejné prostory požadující efektivní distribuci světla, zvuku a přísná protipožární opatření. Účinným a zároveň rychlým řešením, které navíc vyhoví i náročným architektonickým a technickým požadavkům, jsou stěny a příčky systému suché výstavby.

Sádrokartonové desky dnes mohou díky svým vlastnostem splnit odvážné představy architektů a zároveň vyřešit problémy spojené s komplikovanými plochami či zvlněnými klenbami. Stavitelům přitom přinesou všechny výhody suché výstavby, jako je lehkost konstrukcí, snižující nároky na únosnost vodorovných konstrukcí, což lze uplatnit například při rekonstrukcích starších veřejných budov. Dále díky své variabilitě umožňují vytvářet netradiční tvary, zaoblené hrany nebo niky. Jejich hladký povrch vhodný pro nejrůznější povrchové úpravy zase splňuje estetické požadavky na čistotu interiéru. Z technického hlediska lze ocenit rovněž protipožární ochranu a vynikající akustické vlastnosti.

Zdroj: Rigips

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu