ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Inspirace: Jak na stylovou retro koupelnu?

Inspirace: Jak na stylovou retro koupelnu?

Inspirace: Jak na stylovou retro koupelnu?
11. 5. 2019

Líbí se vám retro styl v interiéru? Pak se pravděpodobně snažíte svůj domov tomuto trendu přizpůsobit. Populární jsou třeba retro spotřebiče (od gramofonů a rádií až po lednice a trouby), ale i nábytek připomínající doby minulé. Obývací pokoj či kuchyň v tomto stylu asi už nikoho nepřekvapí. Ale co retro koupelna?

Pokud si v katalozích moderních koupelnových obkladů nedokážete vybrat, možná byste měli zkusit něco zcela jiného. Do vkusu by se vám mohly trefit koupelny v retro stylu.

Začněte od podlahy. Retro atmosféru totiž dokáže vytvořit především správně vybraná dlažba a také retro obklady do koupelny. Co si pod tím představit? Záleží na vašem vkusu. Dlaždice připomínající minulost mohou mít různý tvar a velikost. Seženete retro kachličky, které byly při výrobě záměrně postaršeny a získaly zajímavou patinu. Obklady tak mohou působit, jako že už mají něco za sebou, ale přesto si udržely svou eleganci.

Další možností jsou veselé kachličky s různými motivy – třeba květinovými ornamenty. Tento styl budete znát ze Španělska či Portugalska, kde se podobné dlaždice používají i na fasády domů. Při použití barevných kachliček se vzory je ale potřeba myslet i na další prvky koupelny, u nichž byste to s barevností neměli přehánět.

Nezapomeňte retro stylu přizpůsobit i zbytek koupelny – především sanitární keramiku. Bez problémů seženete například vanu na nožičkách. Pokračujte retro umývadlem. Můžete vybírat z mnoha velikostí a zajímavých tvarů.

Vytvořit stylovou retro koupelnu možná nebude tak jednoduché jako v případě modernějších typů. Veškeré prvky je potřeba pečlivě vybírat tak, aby k sobě ladily – od obkladů až po sanitu a baterie. Odměnou vám ale bude neobyčejná koupelna s úžasnou atmosférou.

Zdroj: A-keramika.cz

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu