ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Rekonstruujete koupelnu? Zjistěte, na čem se dá ušetřit!

Rekonstruujete koupelnu? Zjistěte, na čem se dá ušetřit!

Rekonstruujete koupelnu? Zjistěte, na čem se dá ušetřit!
6. 12. 2019 / Autor: Lucie Kratochvílová, zdroj: A-keramika

Když se našetří peníze na částečnou rekonstrukci v bytě nebo domě, obvykle přichází jako první na řadu koupelna. Máte to také tak? A pokud je váš rozpočet značně omezený, budou se vám hodit rady a tipy, jak ušetřit při zařizování koupelny a co můžete koupit levněji. 

 

Máte rádi přírodní materiály jako je například břidlice či mramor? Vypadají luxusně, ale jejich cena už tak příznivá není. Pokud po nich přesto toužíte, poohlédněte se po napodobeninách. Obklady simulující přírodní materiály se stále těší popularitě. Výhodou je také jejich často neutrální zbarvení, které umožňuje snazší kombinování dalších prvků koupelny.

Výprodeje sanitární keramiky

Dojem luxusu určitě vzbudí koupelnový nábytek vyrobený z dřevěného masivu.  Je to ale také drahý přírodní materiál. I tady máme řešení. Návytek nahraďte nábytkem z dřevotřísky, jehož dekor bude připomínat povrch masivního dřeva.

I sanitární keramika by měla vypadat výjimečně. Nemusíte ale za ni utrácet veškeré úspory. Stačí už ve fázi plánování nové koupelny sledovat různé akce a výprodeje. Možná se vám podaří sehnat skvěle vypadající umyvadlo za zlomek ceny. Nezapomeňte si vše důkladně prohlédnout. Pokud neshledáte žádnou vadu na kráse, nebojte se ho zakomponovat do své luxusně vypadající koupelny.

Vyladit detaily

Nemusíte hned rekonstruovat celou koupelnu. Oživte tu stávající nenáročnými změnami. Stačí třeba vymalovat prostor a nemusíte sáhnout po bílé barvě. Vždy se ale snažte přizpůsobit zvolené barvě i doplňky -  třeba koupelnové předložky, ručníky, dávkovač mýdla či květináče.

Doplňky jsou prvky, které dokáží koupelnu proměnit k nepoznání. Pokud toužíte po větší proměně, můžete přemýšlet alespoň o výměně sanitární keramiky či koupelnového nábytku.  Hranatý tvar umyvadla místo oválného nebo odlišná barva či typ koupelnového nábytku dokážou dělat zázraky.

Nová, luxusně vypadající koupelna vás nemusí stát statisíce. Jen je třeba jejímu vybavování věnovat dostatek času a promyslet, na čem se dá chytře ušetřit.

Plánujete rekonstrukci bytu a nevíte si rady? Podívejte se na náš pořad Stavba není sen 2 - Rekonstrukce bytu, který se věnuje rekonstrukci od návrhu přes vybourání stávajících dispozic až po vybavení posledním kusem nábytku.

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu