ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Interiér Víte, jaké jsou výhody a nevýhody keramické dlažby?

Víte, jaké jsou výhody a nevýhody keramické dlažby?

Víte, jaké jsou výhody a nevýhody keramické dlažby?
3. 9. 2019

Nevíte, jaký typ dlažby zvolit před váš dům? Keramická dlažba je jistota, která vás nenechá na holičkách. Vypadá skvěle, dobře se udržuje, a navíc splňuje všechny předpoklady, které by venkovní dlažba měla mít.

Na keramické dlažbě jsou výborné nejen její vlastnosti, ale především to, že jí lze vtisknout téměř jakoukoliv podobu. Je vaším snem dřevo či cihly? Přejete si složitější ornamenty nebo glazované provedení? Vzhled keramické dlažby je jen na vás. A jaké jsou další výhody keramické dlažby?

Keramická dlažba je mrazuvzdorná

Mrazuvzdorná dlažba má nasákavost menší než 0,5 %. To znamená, že se do ní nedostane téměř žádná voda, která by při mrazech mohla udělat pořádnou neplechu. Takže se díky tomu vyhnete například popraskaným dlaždicím.

Keramická dlažba se snadno udržuje

Keramická dlažba nemívá hluboké spáry, není její údržba nikterak náročná. Ve většině případů se o ni postará déšť, který z povrchu smyje nečistoty. A pokud byste přece jen chtěli svou keramickou dlažbu udržovat v naprosté čistotě, stačí ji čas od času postříkat hadicí. Při výběru se zaměřte na značení otěruvzdornosti, jež je označována písmeny PEI a římskými číslicemi I-V. Keramická dlažba s označením PEI V je vysoce odolná a stopy času na ní hned tak neuvidíte.

Při výběru keramické dlažby se fantazii meze nekladou

Při výběru keramické dlažby neexistuje snad žádná, kterou byste si nemohli pořídit. Ať už sháníte minimalistickou či extravagantní, vždy najdete tu pravou. Výjimkou není ani například imitace mramoru, dřeva či betonu. Zkrátka se lze s designéry domluvit téměř na čemkoliv. Na výběr máte také z nejrůznějších druhů hrubosti. Například k bazénu doporučujeme vybrat keramické dlaždice s protiskluzovým povrchem či 3D motivem, abyste tak předešli případnému uklouznutí.

Keramická dlažba se snadno pokládá a šetří vaši peněženku

Pokládku keramické dlažby zvládnete i vy sami. Na rozdíl od zámkové dlažby či jiné alternativy, není pokládka tak časově náročná. To stejně platí po finanční stránce. Keramická dlažba není finančně náročná. Samozřejmě je cenové rozpětí keramické dlažby vysoké, avšak komu se do ní nechce investovat příliš vysoká suma, může zůstat u levnějších variant.

Inspirujte se:

Pokud hledáte inspiraci pro výběr keramické dlažby, připravili jsme pro vás sekci Inspirace, kde najdete mnoho rad a tipů.

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu