ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Interiér Velkoformátová dlažba na zdi? Důkaz vytříbeného vkusu.

Velkoformátová dlažba na zdi? Důkaz vytříbeného vkusu.

Velkoformátová dlažba na zdi? Důkaz vytříbeného vkusu.
15. 7. 2019

Keramická dlažba je jako podlahová krytina čím dál oblíbenější – a to i v jiných místnostech, než je koupelna. Mezi výhody dlažby patří odolnost, snadná údržba, luxusní vzhled a kompatibilita s podlahovým vytápěním. Ale napadlo vás přidat dlažbu i na stěnu?

V koupelně či technické místnosti vás dlažba na zemi a obklady na stěnách asi nepřekvapí. Dlaždicemi si ale částečně můžete obložit i stěny v jiných částech interiéru.

Do koupelen se většinou na podlahu umisťovaly jiné dlaždice než na stěny. Zdi koupelen se obkládaly menšími obkladačkami, zatímco podlaze vévodily velkoformátové dlaždice.

Dnešní doba ale přináší mnoho způsobů, jak využít velkoformátovou dlažbu. Dlaždicemi větších rozměrů se totiž běžně obkládají i stěny, a to nejen koupelen, ale třeba i obývacích pokojů a dalších obytných místností.

Nudí vás hladká stěna a toužíte po něčem originálnějším? Tak to by se vám mohl zalíbit právě současný trend velkoformátových dlaždic na stěnách. Můžete jimi obložit třeba jednu zeď v obývacím pokoji – ta se tak stane dominantním prvkem celé místnosti.

Stejně jako u barvy stěn, ani v případě dlaždic se většinou nejedná o žádnou divočinu, ale spíš o imitaci přírodních materiálů, jako je dřevo či kámen. Populární je i design hladkého betonu. Obzvlášť v případě imitace dřeva je ale potřeba myslet na další dřevěné vybavení interiéru, které by mělo s dlaždicemi ladit.

Další z možností je i zajímavá mozaika z dlaždic malého formátu. Takový prvek ale bude působit dominantně, proto je třeba zbytek interiéru zařídit v jednoduchém designu.

Pro lepší představu jsme pro vás připravili pár inspirativních fotografií ve fotogalerii níže. Tak nakoukněte a nechte se inspirovat! :)

Zdroj: A-keramika.cz

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu