ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Exteriér Inspirace: Jak jednoduše na stavbu venkovní terasy!

Inspirace: Jak jednoduše na stavbu venkovní terasy!

Inspirace: Jak jednoduše na stavbu venkovní terasy!
10. 7. 2019
#terasa #terče #a-keramika
další
skrýt

Rozhodli jste se svépomocí postavit si venkovní terasu? S trochou šikovnosti to může zvládnout leckdo. Stačí jen pečlivě zvážit výběr materiálu terasy a důkladně upravit podklad – závisí na tom totiž stabilita terasy.

Velmi moderním a praktickým řešením je pokládka dlažby na terče, ať už se jedná o pokládku na terče gumové či stavitelné.

Na fotografiích níže můžete vidět, jak jednoduše lze položit terasu formou suché pokládky do stěrku. A dlažba svépomocí kolem bazénu nebo terasy je jednoduše hotová. :)

Výhodou je, že pokládka do stěrku je cenově příznivým řešením teras, pergol a chodníků. Pokládka funguje rychle a navíc jsou k tomu minimální nároky na nářadí a materiál. Velkou výhodou je možnost snadné výměny dlaždice v případě jejího poškození.

Z praktického hlediska je další nespornou výhodou, že je možné vést pod dlažbou například potřebnou kabeláž. Dále není třeba řešit odvod dešťové vody, protože voda se skrze spáry vsákne do štěrku (půdy). Dlouhodobou trvanlivost řešení ovlivňuje stabilita podloží dlaždic ze zhutněné vrstvy štěrku.

Takže stačí si jen vybrat tu správnou dlažbu a terče a můžete se pustit do terasy. A pokud hledáte inspiraci, navštivte stránky A-keramika.cz, kde mají dlažby a terče skladem a za výhodnou cenu.

Zdroj: TVbydleni.cz

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu