ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Interiér Tip: Neobvyklé barvy koupelnové dlažby!

Tip: Neobvyklé barvy koupelnové dlažby!

Tip: Neobvyklé barvy koupelnové dlažby!
12. 7. 2019

Plánujete novou koupelnu a kromě sanitární keramiky řešíte i obklady? Přemýšlíte, jakou zvolit barvu a vzor? Nebo jakou zvolit velikost jednotlivých dlaždic?

Dříve se oblibě těšily veselé barevné kombinace, vzorované řady dlaždic neboli listel (populární byly květiny, geometrické tvary či ornamenty) a další výrazné prvky.

Nyní do popředí vstupují přírodní odstíny béžové či šedé. Co se týče designu, populární jsou napodobeniny přírodního kamene, dřeva či betonu.

Že nejste milovníci tohoto trendu? Nezoufejte, stále můžete vybírat z obkladů zajímavých a netradičních barev.

Pokud si s barvami obkladů plánujete vyhrát, nejlepší je nechat si v koupelnovém studiu zpracovat 3D model vaší budoucí koupelny. V koupelnovém studiu budou potřebovat pouze rozměry vaší koupelny a pak už bez problémů vytvoří model s použitím vámi vybraných obkladů, které mají v nabídce.

Obecně platí pravidlo, že čím méně barev na malé ploše, tím lépe. Kombinace příliš mnoho barev nemusí být ta správná volba.

Pokud jste si tedy vybrali dvě výrazné barvy, zbytek můžete vyplnit, například, bílými či světle šedými dlaždicemi. Myslete i na výběr doplňků a koupelnového nábytku, který se bude vždy muset přizpůsobit barvám podlahy a stěn.

A jaké barvy zvolit? Mezi ty odvážnější patří například lesklé zlaté nebo platinové obklady. Ty lze kombinovat ještě s dalšími barvami. Zajímavé jsou také koupelny s jednou barvou dlaždic, ovšem v několika odstínech. Co třeba různé odstíny fialové?  Zkombinovat je můžete s fialovými listelami a následně se střízlivějšími šedými dlaždicemi. Červené dlaždice si zase budou rozumět s bílými. Nemusíte se bát ani mozaikových dlaždic, které stěny koupelny jistě ozvláštní.

Světle zelené dlaždice rozsvítí každé vaše ráno. Přidat k nim můžete třeba smaragdovou či světle hnědou barvu. Nebojte se ani odstínů modré. Tyrkysová vytvoří zajímavou kombinaci s temně modrou barvou mořských hlubin. Kombinovat můžete opět s šedými nebo třeba béžovými obklady.

V galerii níže jsme pro vás připravili inspirativní fotografie z realizovaných koupelen, kde se investor nebál použít barvy. :)

Zdroj: A-keramika.cz

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu