ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Rady a tipy: jak si vybrat koupelnový nábytek

Rady a tipy: jak si vybrat koupelnový nábytek

Rady a tipy: jak si vybrat koupelnový nábytek
30. 8. 2019

Potřebujete poradit se zařizováním koupelny? Připravili jsme pro vás několik praktických rad, jak si správně vybrat ideální koupelnový nábytek.

Při výběru nábytku vsaďte na správný materiál!

Nejčastěji se setkáte s laminovanou dřevotřískou – neboli LDT deskou, či MDF deskou. A jaký je mezi tím rozdíl? Větší cenová dostupnost LDT desek se bohužel mnohdy odráží na kvalitě výrobku. Laminované desky, jejichž základ je tvořen dřevotřískou polepenou dekoračním papírem, nejsou tak dobře tvarovatelné jako MDF desky. Ty vzhledově věrně imitují masivní dřevo a dají se dobře tvarovat. Samozřejmě při výběru nábytku můžete zvolit i jiné materiály, jako například plast, avšak myslete na to, že tyto výrobky zpravidla nebývají ani hezké na oko, ani příliš odolné vůči času.

Nezapomeňte, že nábytek by měl v koupelně přesně sedět!

Nábytek v koupelně musí sedět do posledního milimetru. Hrany spolu musí lícovat a nesmí se stát, že by někde vznikla nevyžádaná skulinka, kterou by do nábytku mohla zatéct voda. Proto je vhodné kupovat již smontovaný nábytek – ideálně od jednoho výrobce.

Nábytek musí odolat vodě, teplu i vlhkosti!

Tyto tři vlastnosti jsou pro koupelnový nábytek nezbytné. Některý nábytek má dokonce i certifikát o vodotěsnosti, který deklaruje jeho kvalitu. Ale i přesto není vhodné nechávat na nábytku větší množství vody. Nábytek se doporučuje kotvit na stěny nebo postavit na nohy, čímž zabráníte kontaktu nábytku s vodou, která při koupání nezůstane pouze ve vaně. Přesto doporučujeme po koupání podlahu setřít a vyvětrat nahromaděnou vodu.

Nezapomeňte na praktickou stránku věci!

Mnohých koupelnách nebývá prostoru nazbyt. A tak přemýšlejte úsporně a prakticky. Kam schovat kosmetické přípravky, ručníky, šampony a další nezbytnosti? Dobrý řešením je kombinace skříňky pod umyvadlem, zrcadlové skříňky a koupelnový regál. S touto trojkombinací se vyhnete přeplácanému prostoru, a navíc budete mít dostatek místa na všechny věci denní potřeby. Snadnou údržba rovná se úspora času!Kde jinde se uklízí více než v kuchyni a v koupelně? Nepodceňujte tedy výběr jednotlivých materiálů do koupelny. Raději se vyhněte lesklým povrchům, na kterých jde vidět každý otisk prstu. Doporučujeme tedy povrchy, které lze jedním tahem setřít a netřeba je zdlouhavě leštit. Vyhněte se stovkám dekorací, s nimiž by se váš úklid koupelny značně prodloužil.

Psali jsme také:

Inspirujte se: koupelna jako z první republiky

Fotogalerie: úplná proměna malé koupelny

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu