ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Interiér Tip: Jak na osvětlení koupelnového zrcadla?

Tip: Jak na osvětlení koupelnového zrcadla?

Tip: Jak na osvětlení koupelnového zrcadla?
3. 12. 2019 / Autor: Lucie Kratochvílová, zdroj: A-keramika
#zrcadlo #koupelna #a-keramika
další
skrýt

Zrcadlo nemůže chybět v žádné koupelně. Ale určitě se nespokojíte jen tak s jakýmkoliv osvětlení do koupelny nad zrcadlo. Úplně nejvěrnější barvy uvidí všechny dámy (i pánové), když se s nanášením make-upu a holením přesunou na denní světlo. Ne vždy se jim to ale podaří. Proto je pro denní líčení potřeba vybrat umělé osvětlení, které se dennímu světlu blíží co nejvíce.

Chcete mít jistotu, že se v koupelnovém zrcadle dobře uvidíte? Pak si musíte pohrát s osvětlením celé místnosti. Jakákoliv lampička či žárovka přímo nad zrcadlem leckdy nestačí.

Světlo musí mířit na vás, nikoliv za zrcadlo

V zrcadle bychom se měli co nejlépe vidět. Abychom docílili co nejlepšího výsledku, je potřeba zajistit rovnoměrné osvětlení obou stran obličeje, a to pomocí jemných, nepřímých zdrojů světla. Přesto ale musí být světlo intenzivní – to oceníte třeba v případech, kdy se před zrcadlem holíte, líčíte nebo češete. Stropní svítidlo určené pro celou koupelnu určitě stačit nebude, a to nejen kvůli své intenzitě. Vytvářelo by na vaší tváři matoucí stíny.

Pro ideální osvícení musí být světlo silné a rozptýlené, nikoliv tedy zaměřené do jednoho bodu. A naopak - nemělo by totiž nepříjemně oslňovat ani vytvářet nežádoucí stíny, které pokřiví váš odraz.

Využít můžete například LED pásky rozmístěné okolo zrcadla nebo na dvou jeho protilehlých stranách. Jinou variantou je zvolení nastavitelných lampiček po stranách zrcadla. Výhodou této varianty je právě polohovatelnost, která umožní každému členu rodiny, aby si světlo nastavil přímo na sebe – dle své výšky a také vzdálenosti od zrcadla.

Vyzkoušejte zrcadlo, které už světelný zdroj obsahuje

Řešením může být zrcadlo se zabudovaným LED osvětlením. Zdroj světla se v tomto případě nachází na několika stranách a někdy po celém obvodu zrcadla. To zajistí rovnoměrné nasvícení obličeje beze stínů či odrazů. Právě LED osvětlení se do koupelny hodí, a to nejen pro svou úspornost – výhodou je také jeho odolnost.

Hledáte víc inspirace? Navštivte naší sekci plnou inspirativních rad ZDE. 

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu