ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Tip, jak si zařídit malou koupelnu v paneláku!

Tip, jak si zařídit malou koupelnu v paneláku!

Tip, jak si zařídit malou koupelnu v paneláku!
5. 9. 2019

Většina koupelen v panelákových bytech se vyznačují podobně (malými) rozměry. V původních koupelnách se můžeme setkat navíc s umakartovými stěnami - tedy žádné obklady, jen slabé stěny s dnes už nemoderním designem. Jak na koupelnu v paneláku?

Možností je více. Umakartové jádro můžete vybourat a nahradit jej zděným, anebo umakart pouze obložit. Záleží na vašich preferencích a také na časových a finančních možnostech. Bourání potrvá déle, navíc je třeba obnovit rozvody vody i elektroinstalace. Cena bude vyšší a čeká vás velké množství prachu a nepořádku. Jde ale o dlouhodobé řešení a nová zděná koupelna vydrží desítky let. A pokud spojíte koupelnu a toaletu, docílíte zvětšení prostoru a vznikne tak zcela nová koupelna v paneláku, která ty klasické nebude ani v nejmenším připomínat.

Revitalizace koupelny pomocí pouhého obkladu na staré umakartové stěny je samozřejmě rychlejší a levnější. Z dlouhodobého hlediska se ale ne vždy vyplatí – stěny musí být v dobrém stavu, jinak mohou do budoucna hrozit problémy, třeba v podobě plísní. Není sice potřeba instalovat nové rozvody, ale pokud jsou ve špatném stavu, stejně vás tento zásah jednou čeká.

V rámci rekonstrukce vás možná čeká výběr obkladů, vany či sprchového koutu a nebo umyvadla i úložných prostor.

Obklady vybírejte tak, aby byly v rámci možností moderní i za několik let. A co všechno musíte ještě před rekonstrukcí promyslet předem?

Vana, anebo sprchový kout? Dobře si rozmyslete, která varianta pro vás bude lepší – obě najednou se do panelákových koupelen většinou nevejdou. Sprchový kout v paneláku je klasikou, která zabere méně prostoru než vana. Bez horké koupele se ale někteří zkrátka neobjedou. Můžete také zvolit kompromis, tedy vanu se sprchovou zástěnou.

Jakou velikost umyvadla zvolit? Vše je otázkou prostorových možností. Na trhu nyní najdete umyvadla různých velikostí ze kterých si určitě vyberete.

Pračka v koupelně? Pokud máte v koupelně opravdu malý prostor, přemýšlejte o přesunutí pračky například do kuchyně.

Závěsná, anebo stojací toaleta? Závěsný záchod je moderní a elegantní. Také se pod ním lépe udržuje čistota. Nevýhodou ovšem je, že stěna musí (nejen) jeho hmotnost zvládnout. Pokud máte podezření, že ta vaše si se závěsným WC neporadí, volte raději stojací.

Jaké zvolit úložné prostory? Pod umyvadlo se hodí skříňka na míru, která nezabere místo navíc. Do rohu koupelny můžete umístit vysokou, ale úzkou koupelnovou skříň. Místo zrcadla nad umyvadlo zvolte zrcadlovou skříňku, která nabídne dostatek místa třeba na kosmetické nezbytnosti.

Zařizování panelákové koupelny nemusí být jednoduché. A to především kvůli omezenému prostoru. Pokud ale počítáte s časovou a finanční investicí, nemusí vaše nová koupelna tu panelákovou ani vzdáleně připomínat.

Hledáte inspiraci? Podívejte se také:

Koupelny inspirace

Rekonstrukce koupelny fotogalerie inspirace

Dlažba do koupelny

Sprchový kout

Diskuze

Partneři

Zajímá vás architektura?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu