ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Inspirace: První adventní neděle se blíží, podívejte se nejpovedenější věnce

Inspirace: První adventní neděle se blíží, podívejte se nejpovedenější věnce

Inspirace: První adventní neděle se blíží, podívejte se nejpovedenější věnce
28. 11. 2020 / Autor: Zuzana Duzbabová

Již tuto neděli bychom měli zapálit první svíčku na adventním věnci. Pokud jej ještě nemáte a chcete si udělat víkendové tvoření, můžete načerpat inspiraci od profesionálních floristů. I ti využívají přírodní materiály jako jsou šišky, větvičky nebo sušené ovoce. Letošním trendem je pak kombinace bílé a růžové.

Stromeček, pečení cukroví, vánoční pohádky a adventní věnec. To jsou oblíbené české klasiky, které nemohou v domácnostech o svátcích chybět. Poslední zmiňovaný řada z nás tvoří doma nebo nakupuje na trzích či v květinářství.


Letošním hitem je kombinace růžové a bílé, celek mohou podpořit i tematické figurky. Hravé dekorace vyrábí například květinářství v Blovicích na jižním Plzeňsku. Foto: Kytička pm

 „Adventní věnec je naprostou klasikou. Základem jsou čtyři svíčky a zbylá dekorace je dle chuti každého z nás. Při tvoření se meze nekladou. Pak vám postačí už jen tavná pistole, přírodní provázky místo různých barevných stužek či mašliček. Pamatujte na motto: „V souladu s přírodou“. Čím více bude přírodních zdrojů na věnci či stromečku, tím více přiblížíte k letošním trendům Vánoc,“ připomíná designérka Lucie Volfová.

Jednou z těch, která nedá dopustit na domácí tvoření je i Lenka z Plzně. Jak sama říká, ráda styly mění, stejně tak barvy a tvary. Některé mohou uspořit místo na stole a udělat místo pro cukroví. 


Adventní svíčky nemusí být vždy přímo na kulatém věnci

„Letos nemám tradičně kulatý věnec, chtěla jsem změnu. Pro mě je však nejvíce důležité, abychom se vždy sešli společně o adventní neděli, pak je ve výsledku jedno jak věnec vypadá nebo jaký má tvar,“ konstatuje Lenka.

V pohádkový svět se proměnilo i Květinářství Galerie v Brně. Odtud nádherné věnce putují do všech koutů republiky.

Pokud jste se ještě nevrhli do výroby nebo už sbíráte tipy na příští rok, nechte se inspirovat v naší fotogalerii.  

Doporučujeme:

Vánoční inspirace: Kombinujte barvy a využívejte přírodní materiály

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu