ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Inspirace: Zkrášlete si kromě interiéru i exteriér.

Inspirace: Zkrášlete si kromě interiéru i exteriér.

Inspirace: Zkrášlete si kromě interiéru i exteriér.
26. 12. 2020 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: pixabay, pinterest

Naše zahrady přes zimu většinou necháváme spát a přesouváme se do tepla domovů. Pokud vám ale práce na zahradě chybí, poradíme vám, jak si zimní dny venku zpříjemnit.

Možná si zimní dekorace spojujete s výzdobou interiéru, ale věřte, že můžete zajímavě ozdobit i svou zahradu. Také v zimě se můžeme pustit do výzdoby zahrady. Oblíbené jsou hlavně méně tradiční řešení v podobě drobných ozdůbek a oblíbené jsou také cibuloviny. Trendem jsou pak méně nápadné přírodní barvy a dekorace v severském stylu. Dokonalého výsledku dosáhnete například komponenty z bílé či smetanové barvy. Je vhodné doplnít tyto prvky různými přírodními materiály v podobě mechu, šišek nebo plodů z okrasných dřevin. Vše pak nakombinujte s látkovými, keramickými či skleněnými prvky a máte vyhráno.

Krmítko jako designový doplněk

Stylovým a užitečným doplňkem vaší zahrady se bezesporu stane ptačí krmítko. Jeho pořízením uděláte navíc dobrý skutek, právě v zimním období ptáci nutně potřebují pomoci s potravou. Krmítko zahradu zútulní a pohled na něj udělá radost celé rodině.

Oživte dekorace květinami

Truhlíky na zahradě nemusí být barevné nutně jen v létě. Také zimní měsíce si můžeme zpříjemnit živými květy. Klasickou zimní rostlinou je například cesmína, zimu hravě vydrží ale i brslena, zimolez a zajímavé je například mrazuvzdorné kiwi, které dokonce bude plodit, ovšem až tři roky od výsadby. Krásně nám budou kvést plaménky, popínavé růže či macešky. Také jasmín nahokvětý pokvete od prosince do dubna. Zimu dobře přečkají také dračíky, devaterníky a prvosenky bezlodyžné.

 

 

 

 

 

 

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu