ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Interiér Interiér překypující noblesou a jednoduchostí nabízí stylové zázemí pro čtyřčlennou rodinu

Interiér překypující noblesou a jednoduchostí nabízí stylové zázemí pro čtyřčlennou rodinu

Interiér překypující noblesou a jednoduchostí nabízí stylové zázemí pro čtyřčlennou rodinu
20. 1. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: Studio acht

Interiér najdeme v jedné z vil v Šáreckém údolí. Areál byl vystavěn v roce 2004, ovšem jeden z domů se teď dočkal vnitřní rekonstrukce. Interiér je zajímavý nenápadným a čistým pojetím, které skvěle oživují luxusní prvky.

Výhodou centrálního obývacího pokoje v přízemí je prostor, vzdušnost, světlo a vysoké stropy. V patře je víceúrovňové podkroví s ložnicemi a dětskými pokoji.

Cílem rekonstrukce bylo propojit výjimečné okolí s vnitřkem domu. To se povedlo díky otevření hlavních prostor do zeleně, k potoku. Hlavní spojkou mezi vnitřním a vnějším prostorem je terasa, přístupná z kuchyně. Ta je prosklená, takže i v chladnějším počasí může sloužit jako zimní terasa. V celém domě, se opakují jemné tóny barev, které prosvětlují celé podkroví. Původní styl velkých oken musel být zachován, ale výběrem nátěru ve světlém odstínu získaly výjimečný vzhled a podtrhly nadčasovost interiéru.

 V domě najdeme dubovou podlahu, která celý interiér zceluje. Dominantou obývacího pokoje je jednak krb obložený mramorovým obkladem a také výrazný oblouk, který tvoří nosnou zeď pro schodiště. Tento prvek se povedlo přenést i do kuchyně, kde krom designového prvku plní roli spíže. Jídelnu a obývací pokoj odděluje zajímavě řešený výsuvný úložný prostor, který funguje jako odkládací plocha a zábradlí zároveň.  Mramorové prvky byly v interiéru využity také v kuchyni i koupelně. Nábytek je tvořen z dubové dýhy. Nenápadné povrchy skvěle dozdobily luxusní doplňky, jako mosazné úchytky, svítidla a jídelní židle.

Projekt rekonstrukce interiéru vytvořilo architektonické studio Studio acht.

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu