ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Téma Internetový katastr nemovitostí hlásí přetížení. Nově bude nutné přihlášení

Internetový katastr nemovitostí hlásí přetížení. Nově bude nutné přihlášení

Internetový katastr nemovitostí hlásí přetížení. Nově bude nutné přihlášení
7. 5. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová

Rychlé nahlížení do katastru se co nevidět stane minulostí. Nově totiž bude nutné přihlášení. Služba totiž hlásí přetížení, které způsobuje komplikace.

Anonymní uživatelé se od června v katastru nemovitostí nedostanou ke jménu vlastníka nemovitosti či účastníka řízení. Zpřístupněny jim budou pouze základní informace.

Kompletní údaje budou dostupné jen po přihlášení skrze účet katastru či portál eIdentita.

Od začátku roku 2021 došlo totiž v systému ke zhoršení odezev aplikace, a to z důvodu extrémního nárustu počtu přístupů. Český úřad zeměměřický a katastrální teď chce komplikacím předejít, a proto zavádí novinku, přístup anonymním uživatelům bude omezen. Tímto krokem se zároveň zvýší i ochrana osobních údajů.

Zobrazení kompletních údajů včetně vlastníků nemovitostí tak bude od června možné dvěma způsoby.

přes systém Dálkový přístup do katastru nemovitostí

přes Portál národního bodu pro identifikaci a autentizaci – eIdentita (s pomocí občanského průkazu s čipem, bankovní identity nebo služby mojeID)

Aplikace katastru nemovitostí slouží k získávání údajů o parcelách a nemovitostí. Zveřejněné jsou zde i informace o stavu řízení kvůli zápisu vlastnických práv nebo pro účely potvrzování geometrických plánů. V katastru jsou mimo jiné zaneseny osobní údaje vlastníků a vlastnická práva, která se k dané nemovitosti vztahují. Jedná se například o věcná břemena či zástavní práva.

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu