ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Jak na rekonstrukci podlahy na chalupě

Jak na rekonstrukci podlahy na chalupě

Jak na rekonstrukci podlahy na chalupě
20. 5. 2020

Odjet na víkend z města, nadýchat se čerstvého vzduchu, odpočinout si a vyčistit si hlavu v přírodě. Aktivity, po kterých jednou za čas touží většina z nás. Navíc v době, kdy převažuje nejistota ohledně možnosti vycestování do zahraničí v létě, je toto pak skoro nutnost. V letošním roce je zájem o koupi chat a chalup enormní. Při nákupu nemovitosti je často nutné dům renovovat, a to od podlahy. Víte, na jakou podlahovinu se u těchto staveb zaměřit?

Současná doba nabízí širokou škálu podlahovin, od přírodních materiálů po syntetické krytiny, které už dokážou být sebevědomým konkurentem darů přírody. Dřevěná podlaha je oblíbená pro pocit tepla na dotek, ale díky své povaze je náchylnější na opotřebení. Nemusí však být. „Quick-Step vyvinul technologii Wood for life, která přinesla novou úroveň ochrany dřevěného povrchu. Každé prkno je individuálně ošetřeno vrstvou, která odpuzuje vlhkost a chrání podlahu proti škrábancům, skvrnám i nečistotám a současně pronikání vlhkosti do prken. Navíc je snadná jejich údržba,“ uvedla Joyce Van Waeleghem, šéfdesignérka společnosti Quick-Step.

Tip: Imitace dřeva k nerozeznání od originálu

Dekor dřeva si však můžeme do interiéru svého víkendového domu dopřát i s vlastnostmi, které přírodním materiálům nejsou vlastní, a které ve víkendovém domě oceníme. Laminát nebo vinyl dnes mohou být na pohled k nerozeznání od přírodních podlahovin. Pro jejich volbu hraje příznivá cena a také praktičnost. Jsou odolné vůči skvrnám i poškození a navíc voděodolné. To se hodí obzvlášť ve vlhké sezóně, kdy se může stát, že naneseme na botách dovnitř bláto a nečistoty.

Designéři u kolekce laminátové podlahy značky Signature vytvořili vzhled a dojem pravého dřeva s rafinovanou a podrobnou strukturou. Poslední novinka této značky v segmentu vinylových podlah, Rigid Vinyl, zase vyniká kombinací pružných a pevných vrstev, které jí dávají řadu výhod. Výsledkem je podlaha, která je nejen extrémně pevná, ale také mimořádně příjemná na chůzi. Je měkká na dotek a současně pohlcuje zvuky v místnosti.Ocenit můžete obzvlášť u starých objektů, jednoduchou instalaci bez ohledu na nejednotnost povrchu.

Rada na závěr: Podlahy na chalupách jsou často shnilé a polorozpadlé. Ty je lepší neopravovat, ale rovnou vyměnit. Při výběru podlahoviny bychom měli dbát na povahu prostor, do kterých ji instalujeme. Podlaha by měla být dobře izolovaná, povrch rovný a čistý.

Podívejte se také:

Fotogalerie: podlaha jako ze starých italských sídel šlechty

Dlažba inspirovaná prkny přímořských domků rybářů

Diskuze

Partneři

Zajímá vás architektura?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu