ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Téma Jak začít investovat do nemovitostí

Jak začít investovat do nemovitostí

Jak začít investovat do nemovitostí
27. 5. 2020
#nemovitost #daň #čtk
další
skrýt

Na začátku letošního roku trhy zaznamenávaly značný růst, ale s pandemií padla celá řada investičních jistot, avšak poptávka po realitách neklesla. Na rozdíl od peněz na účtu, nemovitosti s časem získávají na hodnotě. Do jaké nemovitosti investovat? Podívali jsme se, jak na investování do nemovitostí.

Podle čeho se pozná kvalitní nemovitost?

,,Není nutné hledat žádné složitosti. Jedním z nejdůležitějších parametrů pro stanovení ceny je lokalita, dobrý výhled, dobrá dopravní dostupnost, u bytů je ještě důležité, zda mají terasu či balkon, jsou ve vyšším podlaží, mají parkovací místo nebo zda je zeleň v okolí. Cenu určuje také úroveň architektonického, projektového, stavebního provedení, ale také designové dokončení, přístup majitele a samozřejmě realitní kanceláře. Zájemci prémiových nemovitostí posuzují kvalitu komplexně, a především požadují profesionální přístup realitního makléře. Svoji roli samozřejmě sehrává genius loci, věci mezi nebem a zemí.

Nabídka kvalitních realitních rezidenčních nemovitostí se ukazuje jako skvělá investiční volba. Co nakoupíte v současné době, se vám jednou vrátí dvakrát. "říká Emil Kasarda, majitel společnosti Luxent.

Pozn.: Vláda v těchto dnech schválila zrušení daně z nabytí nemovitosti, navíc u všech smluv uzavřených do konce roku 2021 budou nadále možné daňové odpočty u hypoték. Zákon, který má opět rozhýbat trh s nemovitostmi, musí ještě schválit Poslanecká sněmovna. Novela zákona by měla mít zpětnou účinnost, což znamená, že lhůty pro podání přiznání do 31. března, kterou ministerstvo z důvodu pandemie odložilo do konce srpna. Daň z nabytí nemovitostí by nehradili ani ti, kteří koupili nemovitost nebo pozemek v prosinci 2019, ale pokud už daň uhradili, budou jim peníze vráceny.

Podívejte se na přehled developerských projektů:

Developerské projekty

Doporučujeme také:

Domy v zahraničí jsou hitem! Češi se takových nákupů už nebojí

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu