ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Jaro se hlásí o slovo. Nezapomeňte na květinovou výzdobu vašich oken

Jaro se hlásí o slovo. Nezapomeňte na květinovou výzdobu vašich oken

Jaro se hlásí o slovo. Nezapomeňte na květinovou výzdobu vašich oken
25. 3. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: pinterest
#květiny #truhlíky #výzdoba
další
skrýt

Jaro je tady. Na řadu tak přichází jarní výzdoba a práce na zahradě. Spousta z nás také po dlouhé zimě netrpělivě čeká, až bude čas vytáhnout truhlíky a zasadit do nich barevné květiny. Na klasické muškáty je zatím čas, a proto vám poradíme, které květiny jsou vhodné pro brzké jaro.

Některé rostlinky už můžeme dát ven za okna nebo na zídku. I když odborníci doporučují vyčkat až na tři zmrzlé muže v půli května, už teď si okno můžeme jarně vyzdobit. Neustálé kolísání teplot na začátku jara a aprílové počasí vydrží hned několik typů rostlin.

Ideální jsou rané cibuloviny jako bledule, sněženky, žluté talovíny nebo modré ladoňky. Ty se budou skvěle kombinovat s krokusy. Vykvétá také modřence. Zajímavý je i bíle kvetoucí snědek.

Cibuloviny zasaďte k přednímu okraji truhlíku, za ně zasaďte do druhé řady některé z narcisů. Kombinujte barvi dle libosti a vkusu. Mezi rané jednoduché odrůdy patří například Duc van Tol tulipány dorůstající výšky okolo 15 cm nebo další vzrůstem nízký tulipán Kaufmannův, dále středně rané Triumph tulipány.

Při výsadbě cibulovin se vyplatí do truhlíků nebo nádob umístit různé druhy cibulovin ve vrstvách nad sebou. Nejhlouběji vysazujte ty cibuloviny, které pokvetou nejpozději. Cibulky je dobré umisťovat blízko sebe, ale rozhodně by se neměly vzájemně dotýkat. Zabráníte tak nechtěnému zmrznutí.

Nádherně vypadají v jarních truhlících také odolnější druhy dvouletek, mezi které řadíme macešky, violky trojbarevné a také pomněnky. Naprosto postačí, když vysadíte vedle sebe jeden druh v několika odlišných barvách.

Mezi ostatní odolné rostlinky patří primule, sedmikrásky plnokvěté, konvalinky, pomněnky, čemeřice a pryskyřníky asijské.

Jarní truhlíky lze vyzdobit tradičními symboly Velikonoc a velmi moderní je přidat do osazené nádoby mech, celou výsadbu tak nejen barevně oživíte, ale ochráníte půdu v truhlících před přílišným vysycháním a cibuloviny před nestálostí počasí.

Psali jsme také:

 

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu