ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Keramika jinak: květináče, stojany, stoly, koupelnové desky, schodiště

Keramika jinak: květináče, stojany, stoly, koupelnové desky, schodiště

Keramika jinak: květináče, stojany, stoly, koupelnové desky, schodiště
4. 5. 2018
#keramika #proceram #technoart
další
skrýt

Víte co je všechno možné vyrobit a vytvarovat z keramiky? 

Závod TechnoArt nedaleko Plzně se soustředí na následné zpracování keramických obkladů a dlažeb. Moderní technologické vybavení umožňuje pracovat s keramickými materiály obdobně jako s přírodním kamenem. Především u plně probarveného střepu je možné vytvářet hrany na dlaždici (např. pro barové desky, parapety nebo schodišťové stupně) až do síly 7 cm. Slinuté dlažby se dnes vyrábí ve formátech, které si ještě před pár lety nikdo nedovedl ani představit. Největší nabízený formát je 3x1,5 m. Díky tomu je závod TechnoArt schopen dodávat prakticky všechny schodišťové stupně z jednoho kusu, ale i šestimetrová kuchyňská linka má jen jednu spáru. Přírodní kámen se v takto velkých formátech prakticky nezpracovává, protože tyto desky by byly extrémně těžké a především v místech výřezů (pro dřez nebo sporákovou desku) by vlastní vahou praskly.

Kromě standardizovaných tvarovek vyráběných ve velkých sériích se firma TechnoArt také soustřeďuje na zakázkovou  výrobu s individuálním přístupem k zákazníkovi. Za pomoci nejmodernějších strojů a nástrojů dokáží vyřešit prakticky každý požadovaný detail zákazníka.

Podívejte se na příklady atypické práce závodu TechnoArt do naší galerie. 

Zdroj: TechnoArt

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu