ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Nájem v chatách byl na konci roku proti běžné sezoně i dvojnásobný

Nájem v chatách byl na konci roku proti běžné sezoně i dvojnásobný

Nájem v chatách byl na konci roku proti běžné sezoně i dvojnásobný
1. 1. 2019
#pronájem #chata #čtk
další
skrýt

Nájemné v chatách a chalupách byl na konci roku proti běžné sezoně vyšší o 50 až 100 procent, v nejžádanějších lokalitách je tento rozdíl ještě větší. Zájem o pronájem rekreačních objektů se za poslední čtyři roky zhruba zdvojnásobil. Punc prestižního letoviska v posledních letech získaly hlavně Špindlerův Mlýn a Lipno. Roste také zájem o celoroční pronájmy. Vyplývá to z odpovědí zástupců realitních kanceláří.

"Čas mezi Vánocemi a Silvestrem je, co se ubytování na horách týče, nejžádanějším obdobím v roce. Rezervace se často dělají i několik měsíců dopředu. Ceny jsou oproti běžným sezonním cenám vyšší o 50 až 100 procent. V úplně nejžádanějších lokalitách je cenový rozdíl ještě větší," uvedl oblastní manažer společnosti M&M Reality Jan Bareš.

Za luxusní chalupu přímo na sjezdovce ve Špindlerově Mlýně podle něj zájemce v běžné sezoně zaplatí 2500 korun za týden na osobu, během svátků je to 5000 korun. "V ceně je téměř vše, co klienty napadne, včetně wellness a sauny. Připlatit si můžete třeba za masáž," podotkl Bareš. Například chalupu v krkonošském Rudníku u Černého Dolu s kapacitou 16 lůžek lze na konci roku pronajmout za 60.000 korun na týden.

Podle ředitele serveru Bezrealitky.cz Hendrika Meyera jsou v poslední době trendem dlouhodobé pronájmy. "A zájem stoupá. Například Špindlerův Mlýn nebo Lipno mají vyloženě punc prestižního letoviska, kde je stále větší zájem o držení nájmu přes celou zimní sezonu. V Krkonoších je dlouhodobě preferovanou lokalitou také Harrachov, v Jizerských horách Josefův Důl nebo Nové Město pod Smrkem," doplnil Meyer.

Zajímavý je podle něj rostoucí zájem o Český ráj, okolí Liberce nebo Kokořínsko. Tedy o lokality s dojezdem kolem 45 minut do nejbližšího zimního střediska. Zájem je především o zrekonstruovaná starší stavení s plnou výbavou a komfortem. Samozřejmostí je podle Meyera parkovací místo, připojení na internet a alarm.

"Poptávka po pronájmu chat je obrovská. Když to srovnáme se situací před čtyřmi lety, tak zájem o rekreačních nemovitostech je během svátků nebo letních měsíců jednoznačně dvakrát tak velký. Pronájem chat pro skupinu většinou vychází na dva až tři tisíce na týden pro jednoho," uvedl dále provozní ředitel společnosti Fincentrum Reality Martin Fojtík.

Podle ředitele realitní kanceláře Bidli Ondřeje Mašína jsou chaty a chalupy na konci roku především v horských lokalitách tradičně plně obsazeny. "Jde především o Krkonoše, Jizerské hory nebo Šumavu, ale postupně přibývají i další," dodal Mašín.

Zdroj: ČTK

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu