ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Téma Neobvyklý domek na břehu řeky vás zaujme nejen svým exteriérem. Pojďme se podívat dovnitř.

Neobvyklý domek na břehu řeky vás zaujme nejen svým exteriérem. Pojďme se podívat dovnitř.

Neobvyklý domek na břehu řeky vás zaujme nejen svým exteriérem. Pojďme se podívat dovnitř.
6. 3. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: Kuba & Pilař architekti s.r.o

Velmi zajímavý rodinný domek vyrostl v proluce na břehu řeky Dyje. Rodině s dětmi nabízí zajímavé bydlení, ale také krásný výhled do údolí řeky a na protější památky Znojma.

Dům stojí v proluce mezi rodinnými domy, které společně tvoří nábřeží řeky Dyje. Terén pozemku je velmi svažitý, má původní terasovou úpravu s kamennými stěnami. Rodinný domek asi nejvíce zaujme svým neobvyklým tvarem. Stojí totiž na půdorysu velmi úzkého obdélníku.

Dům má tři nadzemní podlaží, jedno z nich je pak položeno do svahu. Střecha domu je částečně zkosená a částečně rovná, tak aby korespondovala se svahem. Celá střecha splývá s okolní zahradou a terasou, protože je živá. Skladba zelené střechy je složená z několika vrstev drenážních, filtračních a ochranných fólií.

Vjezd i vchod do domu najdeme na nábřeží. Podél domu je vedeno venkovní schodiště, kudy se chodí na terasu a zahradu. V 1.NP je garáž, technická místnost a vchod. Hned vedle vstupu je umístěna pracovna, která díky velkému prosklenému oknu dostala krásné světlo. Ve 2.NP je ložnice rodičů s vlastní koupelnou, pokoj pro hosty, dva dětské pokoje, velká koupelna a místnost pro domácí práce. Ve 3.NP je obytný prostor, do kterého je vsazený uzavřený box se záchodem a spíží, do boxu je vestavěná část kuchyně a krb. Kuchyňský pult rozděluje obytný prostor na severní část s pohovkami a krbem, a na jižní část s jídelním stolem s možností otevření na venkovní terasu.

Celý interiér je vytvořen v praktickém, ale zároveň čistém, vzdušném a jednotném rázu. Všude se opakují odstíny šedé a bílé, to jak na nábytku, tak na použitých materiálech, jako je pohledový beton, mléčné sklo a podlahová stěrka. Do domů se díky velkým proskleným plochám dostalo nové světlo a navíc je zde krásný výhled na okolní památky.

Nosné konstrukce domu jsou ze železobetonu a oceli. Fasádní obklady jsou z hliníkových černých plechů. Okna v celém domě jsou z hliníkových rámů, boční stěna vnitřního schodiště je složená z mléčného profilového skla. Dům je vytápěný tepelným čerpadlem země-voda, má vnitřní teplovzdušné větrání s rekuperací.

Dům navrhlo architektonické studio Kuba & Pilař architekti s.r.o.

 

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu