ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Oslavte svatého Valentýna, poradíme vám, jak doma vytvořit příjemnou atmosféru luxusní restaurace

Oslavte svatého Valentýna, poradíme vám, jak doma vytvořit příjemnou atmosféru luxusní restaurace

Oslavte svatého Valentýna, poradíme vám, jak doma vytvořit příjemnou atmosféru luxusní restaurace
1. 2. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: freepix, A la Maison, archiv

Oslava svatého Valentýna je v evropských duchovních dějinách hluboce zakořeněna. Nese s sebou odkaz lásky, na který bychom v této nelehké době neměli zapomínat. Poradíme vám, jak si svátek lásky nachystat doma.

Svátek svatého Valentýna připadá na 14. února. V pandemické době je nemožné pozvat svou drahou polovičku na nějakou příjemnou večeři a oslavit tak svátek lásky. Nezbývá než vyměnit romantickou večeři v restauraci za večeři při svíčkách přímo u nás doma. Stačí uvařit něco dobrého a tematicky vyzdobit stůl. Máme pro vás několik tipů na valentýnské stolování.

Stejně jako si na Vánoce slavnostně prostíráme stůl, můžeme i na Valentýna trochu popustit uzdu fantazii a vymyslet vkusné valentýnské prostírání. V dnešní době je k dostání spousta různých doplňků a drobností, díky nimž může náš valentýnský stůl vypadat skvěle. Pak už jen stačí vše správně zkombinovat, přidat květiny, svíčky a začít stolovat.

Letošním hitem ve stolování jsou zlaté příbory, a proto by rozhodně neměly chybět ani na svátečním stole. Co se barev týká, trendy mluví jasně. Pryč s kýčovou romantikou v červené a růžové. Letos bude výzdoba stolu luxusní ve zlatých, bílých a černých barvách. Talíře volte bílé se zlatými prvky, anebo čistě bílé. Měli bychom se snažit, aby vše nebylo příliš přeplácané, ale spíše vkusné a noblesní.

Kdy jindy uspořádat večeři při svíčkách, než právě na svatého Valentýna? Svíčky jsou tím nejlepším pomocníkem pro navození romantické atmosféry.

Nesmí chybět vhodné skleničky na víno či šampaňské a kávičku si můžete také dopřát ve stylovém hrníčku.

K oslavě Valentýna neodmyslitelně patří květiny. Tradičně se v tento svátek dávají růže, které jsou květinami všech zamilovaných, ale chybu neuděláte ani v případě, že na prostřený stůl dáte vázu s karafiáty, anturiemi, tulipány či anemonkami. Barvy volte spíše jemné, bílé a krémové.

Na valentýnské tabuli by rozhodně neměly chybět ubrousky. Letos vsaďte na květinové vzory, anebo ty s motivy srdce. Velmi efektivně vypadá, když ubrousky poskládáte do pestrých tvarů. Triky a návody, jak složit ubrousky najdete hojně na internetu. Pokud nejste úplně zruční, zvolte alespoň ozdobné kroužky a nebo ubrousky umístěte na stůl ve stylovém stojánku.

    

Přejeme mnoho lásky a krásně strávený večer!!!

Psali jsme také:

Vánoční tabule může být moderní nebo tradiční, ale vždy by měla být slavnostní

Interiérům budou v roce 2021 dominovat především nadčasové barvy

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu