ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Exteriér Plastové sklepy představují eco-friendly způsob uskladnění biopotravin

Plastové sklepy představují eco-friendly způsob uskladnění biopotravin

Plastové sklepy představují eco-friendly způsob uskladnění biopotravin
7. 6. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: Fresh Solution

V současné době se po celém světě prosazuje konzumace biopotravin. Sami dobře víte, že vámi vypěstovaná zelenina nebo ovoce má zcela jinou chuť než ta z běžných supermarketů. Stejně tomu je u biopotravin, které jsou ovšem mnohem náchylnější na podmínky skladování. Biopotraviny vyžadují ideální teplotu, kterou ale v běžném bytě nebo domě budete jen těžko zajišťovat. Máme pro vás jeden tip na řešení této situace – plastový sklep.

Biopotraviny neobsahují žádné pesticidy nebo jiné chemické přidané látky, a tím dochází k jejich rychlejšímu biologickému rozpadu. Biopotraviny jsou kvůli tomu náročněji skladovatelné, ale na druhou stranu obsahují větší množství vitamínů, minerálů a antioxidantů.

Při skladování potravin byste měli mít ve skladovací místnosti nebo ve sklepě teplotu ideálně okolo 4 – 5°C. Teplota nesmí klesnout pod 1°C, ale ani se přiblížit k 15°C. Při vyšších teplotách je potřeba zajistit cirkulaci vzduchu. A právě cirkulace vzduchu a ideální teplota je u plastových sklepů Tingard samozřejmostí. Ideální teplotu a cirkulaci vzduchu zajišťuje větrací potrubí s klapkami a prodlužovacími komínky. Ve sklepě tak budete mít zajištěny prvotřídní podmínky, které můžete navíc hlídat za pomocí zabudované meteostanice.

V souladu s biopotravinami jde i šetrnost k životnímu prostředí. Možná si říkáte, že plastové sklepy nemohou být šetrné k přírodě, ale opak je pravdou. Plastové sklepy jdou ruku v ruce s ekologií. Sklepy Tingard se vyrábějí z HDPP materiálu. HDPP (polypropylen s vysokou hustotou) je plast využívající se běžně v potravinářství. Z HDPP jsou vyrobena například umělohmotná a ekologická kuchyňská krájecí prkénka. Obrovským benefitem je možnost jeho recyklace. Tento eco-friendly materiál je vysoce odolný, houževnatý, nevylučuje žádné škodlivé látky do okolí a ani je nepohlcuje. V případě, že byste plastový sklep Tingard naplnili pitnou vodou, nedojde k její kontaminaci.

Ať už bydlíte v rodinném domě nebo v bytě, v obou případech vám pravděpodobně chybí chladná a energeticky nenáročná místnost na uskladnění potravin. Většina míst, kam jste dosud potraviny uskladňovali, trpí velkými změnami teplot. V létě je v těchto místnostech příliš horko a v zimě zase chladno. Plastové sklepy jsou rychlým řešením jak získat sklep, a to i během 2 dnů. Plastové sklepy Tingard navíc nijak nenaruší ráz vaší zahrady ani nekontaminují půdu.

Ať už jste milovníky biopotravin nebo ne, plastové sklepy jsou ideálním řešením pro uskladnění veškerých potravin, které byste běžně dali do sklepa. Výhodou je jejich rychlá instalace a možnost kontroly teplotních podmínek uvnitř sklepa. Sklepy nezatěžují přírodu a udrží potraviny v prvotřídním stavu. Tyto sklepy jsou vhodné, jak pro velkou rodinu s dětmi, tak ale i pro důchodce, kteří rádi tráví čas na zahradě a pěstují svou zeleninu nebo ovoce. Vzhledem k energetické nenáročnosti navíc ušetříte.

Sklepy jsou od základu vybaveny:

  •  dřevěnými mořenými policemi, ve třech úrovních
  • dřevěnou mořenou podlahou
  • LED osvětlením
  • větráním (přívod a odvod) s klapkami a prodlužovacími komínky
  • vstupním komínkem s víkem
  • meteorologickou stanici
  • schody
  • montážní sadou – lana a kotvící materiál

Psali jsme také:

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu