ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Představení urbanistického konceptu rezidenční čtvrti SUOMI HLOUBĚTÍN

Představení urbanistického konceptu rezidenční čtvrti SUOMI HLOUBĚTÍN

Představení urbanistického konceptu rezidenční čtvrti SUOMI HLOUBĚTÍN
22. 10. 2018

Developerská společnost YIT staví v pražském Hloubětíně na místě původního brownfieldu o výměře 9 ha svůj doposud nejrozsáhlejší rezidenční komplex Suomi Hloubětín. V rámci 10 etap zde vyrůstá nová „finská“ čtvrť s více než 1 000 byty pro přibližně 2 500 obyvatel. Vzhledem k tomu, že se jedná o přelomový projekt YIT, jehož realizací se mění celá část rozvojového území ve Vysočanech, představí zástupci developera a architektonického studia jeho ucelený koncept a urbanistické řešení.

Těšit se můžete nejen na informace o nových etapách výstavby, ale i o volnočasovém zázemí a občanské vybavenosti pro obyvatele, revitalizaci blízké říčky Rokytky a přístupu k udržitelnosti a nakládání s dešťovými vodami v areálu. Dozvíte se také, jakou roli v projektu bude hrát architekt Alvar Aalto, světoznámý spisovatel Mika Waltari či Tove Janssonová, autorka populárních dětských knížek o mumincích. Návrh mateřské školy, která bude součástí areálu, představí sám jeho autor – finský architekt Jyrki Tasa. YIT Vás rovněž seznámí s novým projektem, který připravuje v této lokalitě.

Po konferenci Vás srdečně YIT zve na prohlídku projektu Suomi Hloubětín, kde si budete moci pokračující výstavbu v nové „finské“ čtvrti prohlédnout na vlastní oči.

Na setkání s Vámi se těší Tom Sandvik (Senior Vice President, Head of CEE Division at YIT), architekt Jyrki Tasa (studio Architects NRT), Vladimír Dvořák (jednatel a výkonný ředitel YIT Stavo), Petr Altmann (projektový manažer YIT Stavo) a architekt Milan Veselý (ředitel ateliéru LOXIA).

Tisková konference se uskuteční v úterý 6. listopadu v 13.30 hod. v salónku Stella hotelu Clarion, Freyova 33, Praha 9 - Vysočany.

Zdroj: YIT

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu