ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Přeneste si do koupelny kouzlo přírody

Přeneste si do koupelny kouzlo přírody

Přeneste si do koupelny kouzlo přírody
11. 4. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: ProCeram

Velkým trendem, který je spojován především s pandemickou dobou je návrat k přírodě. Každý si chceme v době izolace dopřát trochu přirozeného prostředí i v našem obydlí. To se odráží ve všech směrech, a především pak v bytovém designu. Designéři se přiklánějí ke stylům jako wabi-sabi nebo japandi.

V přírodním duchu jde zařídit každý kout naší domácnosti. Tedy i koupelna, která se tak může stát místem pro relax a očistu duše.   

Koupelna zařízená v přírodním stylu se navíc hodí jak do městských bytů, tak do rekonstruovaných chat a chalup. Přírodní materiály najdeme v koupelnách napříč styly. Oblibu si získá jak u milovníků minimalismu, tak u vyznavačů modernismu. Takovou koupelnu charakterizuje jednoduchost, přírodní materiály, dřevo s výraznou kresbou, kámen a květiny.

Zajímavým prvkem objevujícím se v koupelnách v poslední době jsou nejen přírodní doplňky, ale také přírodní jevy. Některé baterie jsou zvolené tak, aby působily jako horský potůček. Dřevo v koupelně má výraznější kresbu, takže připomíná čerstvý strom. Keramika dokáže být tvarovaná tak, že působí lehce nedokonalým dojmem a imituje skutečnou skalní stěnu.  

V koupelně, kde chcete být blíž přírodě, nic nezkazíte květinami. Do vlhkého prostředí se hodí bambusy, kapradiny a některé druhy palem.
Co se barev týká, je tady volena paleta přírodních zemitých odstínů. Takovému interiéru ale rozhodně nevadí ani bílá barva, která prostor jen oživí a potrhne. 

Dlažba by měla připomínat kámen. Sanitární výrobky vybírejte všechny nejlépe v jednom, stylu od jednoho výrobce a s jednotným designem.

Vaše koupelna bude mít kouzlo pohody a elegance, a navíc bude působit přirozeným a harmonickým dojmem.

Psali jsme také:

 

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu