ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Pronájmy komerčních prostor v centru Prahy se budou řídit podle výše nájmu a účelu provozovny

Pronájmy komerčních prostor v centru Prahy se budou řídit podle výše nájmu a účelu provozovny

Pronájmy komerčních prostor v centru Prahy se budou řídit podle výše nájmu a účelu provozovny
20. 1. 2020 / Autor: Lucie Kratochvílová
#pronájem #praha #čtk
další
skrýt

Konec směnáren a matrjošek v centru Prahy? Pronájmy komerčních prostor v majetku magistrátu v centru Prahy se do budoucna bude řídit nejen posouzením nabízení výše nájmu, ale i účelem provozovny. Cílem je, aby město nepronajímalo obchody jen pro turistické prodejny či směnárny, které zpravidla nabízejí nejvyšší nájemné. 

"Nechceme jít v historickém centru pouze cestou nejvyšších nájmů," uvedl radní pro majetek Jan Chabr (TOP 09). V minulosti to podle něj často vedlo k tomu, že v soutěžích vítězily provozovny určené pro turisty, jako jsou směnárny, prodejny matrjošek a dalších podobných suvenýrů nebo restaurace a bary určené pro "pivní turistiku".

Nová pravidla určují, že při hodnocení nabídky bude mít váhu 60 procent cena, 30 procent účel nájmu a 10 procent zkušenosti nájemce. Hodnotit se bude i to, jak bude pronájem přínosný pro Pražany a rozvoj území, jak je zamýšlený provoz v daném místě potřebný, jaká je doba trvání nájmu a jaké investice provozovatel do městského majetku plánuje.

Současné vedení města chce podle svých vyjádření omezovat čistě turistické provozovny ve svém majetku. Loni například magistrát vypověděl smlouvy několika směnárnám, kterým pronajímal městské prostory v historickém centru metropole. Důvodem byly mimo jiné nízké nájmy a některé směnárny měly špatnou pověst, když nabízely nevýhodné kurzy.

Přečtěte si také:

Poptávka po bytech v Praze poroste více než nabídka

Praha zvýší nájmy u městských bytů!

Diskuze

Partneři

Zajímá vás architektura?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl