ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality První sakura na Sakuře: rozkvetlý projekt hlásí dokončení hrubé stavby

První sakura na Sakuře: rozkvetlý projekt hlásí dokončení hrubé stavby

První sakura na Sakuře: rozkvetlý projekt hlásí dokončení hrubé stavby
17. 8. 2018

Developerská a stavební skupina T.E dokončila hrubou stavbu rezidenčního komplexu Sakura v pražských Košířích. Projekt je charakteristický svou unikátní architektonickou koncepcí s využitím visutých zahrad, nabídne však i mnoho technologických a energeticky úsporných řešení. Vedle automatického zavlažování veškeré zeleně počítá například s technickou přípravou pro souběžný chod hned 30 dobíjecích stanic pro elektromobily.

Generální dodavatel T.E Construction Management, sesterská společnost developera, v současné době dokončuje vyzdívky vnitřních stěn. Hotové jsou páteřní rozvody instalací, na celém objektu se připravuje izolace střechy a v jednotlivých bytech se pracuje na elektroinstalaci. V nadcházejících týdnech proběhne montování betonových visutých zahrad a pokládání systému zavlažování pro budoucí vegetaci.

„Sakura je na tuzemské poměry zcela nevídaným projektem, který se bude doslova topit v zeleni. Byly to přitom právě kvetoucí japonské třešně, které nás při jeho přípravě inspirovaly. U příležitosti dokončení hrubé stavby jsme se proto rozhodli na střeše domu symbolicky jednu sakuru zasadit. Ta se tak stala vůbec první z budoucích 32 000 rostlin, které budou na domě růst. Později ji přesadíme do sakurového háje, jenž bude hlavní dominantou přilehlého soukromého parku pro rezidenty,“ říká partner skupiny T.E Martin Hubinger.

Zdroj: T.E Development Group

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu