ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Rekonstrukce mezonetového bytu na Starém Městě dokonale využila celý prostor

Rekonstrukce mezonetového bytu na Starém Městě dokonale využila celý prostor

Rekonstrukce mezonetového bytu na Starém Městě dokonale využila celý prostor
8. 2. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: Studio Acht
#interier #inspirace #mezonet
další
skrýt

Byt o velikosti 121 m2 se nachází v historickém objektu Haštalská 4 na Praze 1. Jedná se o reprezentativní nájemní dům v historickém centru Prahy. Cílem rekonstrukce bylo napravit nevhodně provedené stavební úpravy z roku 2007.

Díky zbrusu nové obnově získalo přízemí mezonetu nové světlo. Architekti ze Studia Acht totiž do spodního pokoje umístili celoskleněné stěny s posuvnými dveřmi, které vytváří dokonalý předěl mezi kuchyní, pokojem a vstupní halou. Také kuchyň získala nové světlo, a to díky střešnímu oknu. Po zbourání sádrokartonových příček se projektantům naskytl vzdušný prostor, který proměnil celkový charakter mezonetu. Vznikl tak prostorný obývací pokoj. K celkovému rázu interiéru se dokonale hodí přiznané dřevěné trámy a odhalená část krovu. Celkově prostředí dávají příjemnou atmosféru vhodně zvolené pastelové barvy v kombinaci s černou.

V přízemí i v horním patře byly zmodernizovány původní koupelny, kde byla použita velkoformátová keramika v barvách šedé a černé. V celém bytě byl na přání klienta navržen a vyroben nábytek v moderním jednoduchém stylu v jemných barevných odstínech v kombinaci s dubovou dýhou, který účelně a prakticky zaplňuje interiér.

 

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu