ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Rohové sedací soupravy vs. sedačky do U. Poradíme vám, které se hodí do vašeho interiéru

Rohové sedací soupravy vs. sedačky do U. Poradíme vám, které se hodí do vašeho interiéru

Rohové sedací soupravy vs. sedačky do U. Poradíme vám, které se hodí do vašeho interiéru
3. 5. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová

Máte jasného favorita? Pokud ne, podívejte se, v čem, který vyniká, ať se můžete přiklonit na vítěznou stranu. Každému padne něco jiného, ale po přečtení článku budete mít jasno, která varianta se víc hodí k vám domů.

Sedačka do U, pro usazení všech hostů

Velkou house párty s malou sedačkou nezvládnete. Ne, že byste měli celý večer sedět jako pěna a koukat na sebe přes konferenční stolek, ale přece jen budete potřebovat dost místa pro pohodlné usazení každého hosta. Pokud domů rádi zvete víc než 5 lidí, sáhněte určitě po sedačce do U.

Sedací souprava do U má totiž daleko největší prostor k posezení. Dá se na ní rozvalit a zabořit se do opěradla, ale i jen tak přisednout na okraj výběžku nebo opěradlo, třeba se sklenkou něčeho skvělého k pití. A když by vám stejně chybělo místo, vyřešíte to polštářem a opřením zvenku o boční stranu.

Když už jsme u bočních stran, sedačka do U musí vypadat perfektně nejen zepředu, ale i z boku. Oba boční výběžky totiž nejčastěji trčí do místnosti, takže jsou neustále všem na očích. Určitě byste nechtěli, aby si vaši kamarádi potichu šuškali, že vaše sedačka není zrovna nejhezčí.

Sedačku do U pořídíte většinou s látkovým potahem, který je dobře prodyšný a dá se sehnat prakticky v libovolné barevné kombinaci. Tím pádem si nemusíte lámat hlavu s přehozem, protože zaručeně kápnete na variantu, která vám vykouzlí úsměv na tváři.

Pokud si navíc vyberete model s možností rozložení, pár tahy připravíte přespání pro čtyři dospělé. A to už je pořádná nálož prostoru pro den i noc. Za to vám ale sedací souprava do U v pokoji zabere dost místa, takže dobře zvažte, jestli opravdu využijete veškerý prostor, který nabízí.

Vyvážená rohová sedačka

Rohová sedačka vyniká skvělým poměrem prostoru, který nabízí, a prostoru, který zabírá. Protože ji hned ze dvou stran obepínají stěny, zabírá jen zlomek místa v pokoji. Sice nenabízí posezení pro celý fotbalový tým, ale v klidu se na ní usadí až 5 lidí. Pokud by vám chybělo jedno nebo dvě místa, hravě je doženete taburetem.

Sedačka v rohu místnosti působí elegantně a nenápadně, přesto nabízí skvělou příležitost pro příjemné chvilky s přáteli nebo rodinou, ať už se je rozhodnete trávit u televize nebo u něčeho výjimečného na zub. Nepůsobí příliš okázale a semkne všechny okolo.

Samozřejmě v obchodech narazíte na rozkládací variantu, na které se pohodlně vyspí dva dospělí. Sice už nezbude místo pro nikoho dalšího, ale na občasné přespání je to vítaná pomoc. Navíc rohová sedačka není tak velká, takže se obvykle snadněji rozkládá, než její konkurentka ve tvaru do U.

Skvělé jsou rohové sedačky s úložným prostorem. Ten je někdy na první pohled tak šikovně maskovaný, že si ho nevšimne ani zvídavé oko tchýně nebo sousedky šmejdící po všem, co doma máte. Dovnitř pak v klidu schováte vše potřebné, pro hosty i pro sebe.

Nejlépe obě sedačky vypadají pod inteligentním osvětlením. To totiž můžete ovládat dálkově a nastavit si intimní šero, nebo naopak maximální jas. Spoustu těchto chytrých svítidel navíc zvládne měnit barvy. To oceníte třeba na zmiňovaných párty a oslavách, kde během pár vteřin vykouzlíte skvělou atmosféru.

Nezapomeňte, sedačka do U zabere hodně místa, ale taky hodně místa nabízí. Mívá látkové potahy a vyspí se na ní až 4 dospělí. Za to je ale dražší a není snadné ji stěhovat. Rohová sedací souprava je kompaktnější, nevyčnívá do prostoru a nabízí méně okázalé posezení. Potah mívá z látky, eko kůže, semiše nebo kombinací. Obě varianty pak pořídíte i rozkládací a prakticky v libovolné barvě.

Diskuze

Partneři

Zajímá vás architektura?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl