ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Stavebnictví se loni na jihu Moravy dařilo, rostlo o desetinu

Stavebnictví se loni na jihu Moravy dařilo, rostlo o desetinu

Stavebnictví se loni na jihu Moravy dařilo, rostlo o desetinu
23. 3. 2019
#stavebnictví #práce #čtk
další
skrýt

Jihomoravským stavebním firmám se v loňském roce dařilo. Po výrazném poklesu a stagnaci v letech 2016 a 2017 se loni hodnota odvedené práce zvýšila o 10,2 procenta na 18,3 miliardy korun. Statistici shromažďují údaje od středních a velkých firem se sídlem v kraji. V loňském roce těmto firmám mírně klesl počet zaměstnanců, celkem zaměstnávaly 9000 lidí, tento vývoj je ale ve stavebnictví patrný už od roku 2011.

Zároveň ale zaměstnancům stavebních firem s 50 a více zaměstnanci rostla průměrná mzda, která loni dosáhla v kraji částky 34.561 korun, a byla o 10,3 procenta vyšší než v roce 2017. Přes tento růst jsou platy ve stavebnictví o 2600 korun nižší než celorepublikový průměr v oboru. Průměrná mzda v Jihomoravském kraji za celý loňský rok byla 30.778 korun.

Zdroj: ČTK

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu