ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality V projektu Modřanský cukrovar má vzniknout 767 bytů

V projektu Modřanský cukrovar má vzniknout 767 bytů

 V projektu Modřanský cukrovar má vzniknout 767 bytů
17. 3. 2019

Developerský projekt, který plánuje firma Skanska Reality postavit v pražských Modřanech, má mít 767 bytů pro více než 2200 lidí. Součástí mají být také obchody, mateřská škola, multifunkční hala, park či loděnice. Zatím není jasné, kdy by se mělo začít stavět, ale předběžně se počítá se zahájením výstavby v roce 2021 a dokončení v roce 2030.

Brownfield po bývalém cukrovaru se nachází na pravém břehu Vltavy v jihozápadní části Modřan. Většina budov cukrovaru byla zbořena v roce 2005, zachován zůstal jeden z komínů či kotelna. Skanska koupila první část pozemků v roce 2011 a zbytek 2015, před tím tam plánoval stavět izraelský developer Neocity Group.

Projekt počítá na více než 70 hektarech s výstavbou sedmi bytových domů, obchodních prostor a budov občanské vybavenosti. Zachovaný komín cukrovaru by měl zůstat stát, stejně jako opravený objekt bývalé kotelny. Záměr počítá s byty od garsoniér po 5+KK. Parkování mají zajistit podzemní garáže s kapacitou 907 stání, na povrchu zaparkuje dalších 130 aut. Součástí záměru je stavba protipovodňových zábran u Vltavy a rozšíření Komořanské ulice v případě, že do dostavby nebude zprovozněna plánovaná nová čtyřproudá komunikace, napojující oblast na vnitřní okruh.

Zdroj: ČTK

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu