ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Studenti Západočeské univerzity mají možnost získat příspěvek na bydlení v unikátním moderním komplexu

Studenti Západočeské univerzity mají možnost získat příspěvek na bydlení v unikátním moderním komplexu

Studenti Západočeské univerzity mají možnost získat příspěvek na bydlení v unikátním moderním komplexu
13. 4. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: Daramis

Unicity Living Plzeň je malé město uvnitř města a v současné době největším projektem svého druhu v České republice. Moderní studentské bydlení je inspirováno zahraničními projekty. Komplex poskytuje ubytování mladým lidem, univerzitním studentům a zahraničním zaměstnancům.

„ZČU si váží mimořádných ubytovacích kapacit společnosti Daramis pro naše studenty," uvádí doc. Ing. Vladimír Duchek, Ph.D. prorektor Západočeské univerzity v Plzni.

Samotná Západočeská univerzita chystá pro vybrané studenty stipendia, která by měla částečně pokrýt cenu za ubytování. Přednost by dostali například nadaní studenti, kteří si nemohou takové bydlení dovolit.

„Během studií v zahraničí, konkrétně v Dánsku, jsem se inspiroval moderním studentským bydlením v rezidenčních komplexech, ve kterých se nachází klubovny a sportovní hřiště, kde se studenti setkávají a tráví čas společně. Jelikož v Plzni bývá větší počet studentů než lůžek na studentských kolejích, rozhodli jsme se postavit Unicity Living právě zde v bezprostřední blízkosti Západočeské univerzity. Univerzitě jsme také poskytli 5 bytů, především pro ubytování zdravotně nebo sociálně znevýhodněných studentů, na jeden rok. Těší nás, že jsme se mohli stát partnerem oslav 30. výročí ZČU, které by se měly konat letos na podzim. Univerzitu chceme podporovat i nadále stejnou formou i v dalším akademickém roce,“ uvádí Yariv Ronen, Generální ředitel společnosti DARAMIS, která za projektem stojí.

Unicity Living představuje příležitost propojení univerzitního kampusu s moderní bytovou zónou. Úspěšný plzeňský projekt nabízí k pronájmu 226 bytových jednotek pro 1 osobu, 2 osoby či větší jednotky navržené pro 4 osoby. Moderně plně vybavené jednotky se zajímavým designem, inspirované zahraničními projekty a zkušenostmi, poskytují ubytování pro více než 500 zájemců. Ti také ocení služby, jako jsou recepce 24/7, vysokorychlostní internet, prádelna, společenská místnost s připojením Netflix a HBO, bistro nebo pekárna. V blízkosti je také vodní nádrž České údolí, včetně přilehlých parků a sportovního využití.

Diskuze

Partneři

Zajímá vás architektura?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl