ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Poslední dny zbývají do zpřísnění hypoték. S novými pravidly ČNB nedosáhne na hypotéku pětina lidí

Poslední dny zbývají do zpřísnění hypoték. S novými pravidly ČNB nedosáhne na hypotéku pětina lidí

Poslední dny zbývají do zpřísnění hypoték. S novými pravidly ČNB nedosáhne na hypotéku pětina lidí
24. 9. 2018

Od 1. října letošního roku zpřísní Česká národní banka pravidla pro poskytování hypoték. Zájemci o hypotéku budou muset splňovat dvě nová kritéria.

Výše dluhu žadatele o hypotéku by nově neměla překročit devítinásobek jeho ročního čistého příjmu. Žadatel by měl současně na splátku dluhu vynakládat maximálně 45 procent svého měsíčního čistého příjmu.

Podle České bankovní asociace nesplní nová pravidla zhruba pětina lidí, kteří hypotéku ještě loni dostali. Střední třída s příjmem v domácnosti pod 30.000 Kč můžou na hypotéku zapomenout.

V následujících měsících by mohl vzrůst zájem o menší byty nebo nemovitosti z méně atraktivních a tedy levnějších lokalit. A zároveň dojde, díky zpřísnění pravidel ze strany ČNB, ke zdražení nájemného hlavně ve větších městech.

Autor: TVbydleni.cz

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu