ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Téma V Praze 6 vzniká nový komplex s krystalickým vzhledem fasád

V Praze 6 vzniká nový komplex s krystalickým vzhledem fasád

V Praze 6 vzniká nový komplex s krystalickým vzhledem fasád
23. 7. 2019

Multifunkční objekt Bořislavka Centrum přináší na Evropskou třídu originální nadčasovou architekturu. Projekt tvoří čtyři samostatné budovy ve tvaru nepravidelných přírodních krystalů zasazených do kontinuální spodní části stavby. Po svém dokončení v roce 2020 bude sloužit k administrativním a obchodním účelům. Komplexní dodávku opláštění zajišťuje firma Sipral, autorem architektonického návrhu je Aulík Fišer architekti, s.r.o.

Společnost Sipral na projekt dodává v souhrnu cca 18 500 m2 prosklených fasád, 1 100 m2 prosklených světlíků, téměř 100 tun nosných ocelových konstrukcí a zhruba dalších 2 000 m2 různých konstrukcí, mezi něž se mj. řadí provětrávané obklady. „Hlavní fasády na objektech jsou navrženy jako strukturálně zasklené. Prosklení je tedy řešeno bez vnějších zasklívacích lišt v místě spojů skel, což umocňuje krystalický vzhled fasád,“ říká Martin Binovec, člen představenstva a provozní ředitel společnosti Sipral a.s. Opláštění objektů kombinuje modulové fasády ve svislých částech s rastrovými fasádami v šikminách.

Součástí dodávky Sipralu je i velký prosklený světlík s nosnou ocelovou konstrukcí nad atriem mezi dvěma největšími objekty. Sipral na projekt dále dodává tři menší světlíky, rovněž s nosnou ocelovou konstrukcí, které se nacházejí na terase a střeše jednoho z objektů objektu a také v parteru. Dodávku doplňují konstrukce menšího rozsahu – prosklené fasády, opláštění nástaveb na střeše, vnější podhledy, vstupní systémy a některé dílčí konstrukce v interiéru. „Z interiérových konstrukcí je zvláště zajímavé atypické prosklení zasedací místnosti, jež doplňuje velkoformátové ohýbané sklo v nárožích místnosti,“ doplňuje Binovec. 

Po svém dokončení bude ve čtyřech administrativních budovách k dispozici více než 24 000 m2 pronajímatelných ploch. Spodní část stavby, která objekty plynule propojuje, nabídne 9 000 m2 pro maloobchodní jednotky, supermarket a restauraci. Část parteru pak organicky přechází do terasových zahrad a parkových ploch.

Zdroj: PIART

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu