ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Téma Velký zájem je v posledním roce o industriální nemovitosti

Velký zájem je v posledním roce o industriální nemovitosti

Velký zájem je v posledním roce o industriální nemovitosti
18. 5. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: freepik

Velký zájem je v poslední době o industriální stavby. Podíl na tom má především pandemie, kvůli které se zboží z uzavřených obchodů přesouvá do skladů. Největší zájem o tyto nemovitosti je především v okolí velkých měst. Tady mizí podle realitních makléřů poslední volné metry industriálních nemovitostí.

Extrémně silná poptávka spolu s aktuální slabou nabídkou způsobuje to, že ceny za metr čtvereční se zvyšují.

Situace je podobná ve všech atraktivních lokalitách, tedy kolem Prahy, Brna a částečně i Plzně. Jedná se o města s dobrým napojením na největší české dálniční tahy. Průmyslové parky v okolí hlavního města jsou již obsazené ještě před dokončením.

Neobsazenost klesla ve čtvrtém kvartálu 2020 na 4,94 %.  V prémiových lokalitách jako je Praha a Brno se pohybuje pod hranicí 2 %.

Nájemci totiž vyhledávají lokality v atraktivních lokalitách, aby ušetřili náklady na dopravu. V okolí velký měst je také snadnější sehnat pracovní sílu.

Také letošní rok bude podle odborníků velký zájem o průmyslové a logistické nemovitosti.

Za zvyšujícím se zájmem o industriální a logistické nemovitosti v České republice stojí mimo jiné snaha některých společností snížit svou závislost na výrobě z Číny.

Český trh prémiových průmyslových nemovitostí dosáhl na konci roku 2020 celkové rozlohy 9,19 milionů metrů čtverečních. Ve čtvrtém čtvrtletí bylo dokončeno 83.451 m2 průmyslových prostor. Celkem dosáhla dokončená výstavba v roce 2020 609.302 m2, a jedná se tak o historicky druhou nejvyšší hodnotu za deset let. Rekordním byl rok 2017 s 707.000 m2. 

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu