ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Interiér Vestavěné, nebo volně stojící spotřebiče? Pomůžeme vám vyřešit dilema při zařizování kuchyně

Vestavěné, nebo volně stojící spotřebiče? Pomůžeme vám vyřešit dilema při zařizování kuchyně

Vestavěné, nebo volně stojící spotřebiče? Pomůžeme vám vyřešit dilema při zařizování kuchyně
22. 1. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: AEG

V současné době se vestavné spotřebiče vyzdvihují jako předpoklad moderního interiéru, kde jsou všechny linie dokonale sladěné. Navíc jednotlivé místnosti se navzájem propojují, aby v bytě tvořily multifunkční celek. Kuchyňská linka už dávno nevypadá jako pracovní prostředí, ale převzala spoustu prvků ze zařízení obývacích pokojů. S tím souvisí to, že i spotřebiče mají tendenci se tak trochu schovávat v útrobách kuchyňské linky, která je svými dvířky mnohdy dokonale zamaskuje.

Pokud se budete rozhodovat, zda zvolit vestavěné, anebo volně stojící spotřebiče, pak vám jistě pomůžeme s výběrem.

VESTAVĚNÉ SPOTŘEBIČE

Moderní kuchyň by měla působit jednotně. Vestavěné spotřebiče tedy volte v případě, že chcete, aby kuchyň působila designově a sjednoceně. Na první pohled jsou totiž spotřebiče skryty, a proto nijak nenarušují celkový vzhled a nepřečnívají. Drží vše v jedné linii. Toto řešení je ideální jak u kuchyní v moderním, tak rustikálním stylu.

VÝHODY

 • Dnešní vestavěné spotřebiče se pyšní větším množstvím funkcí. Mnohdy mají nespočet inteligentních funkcí, které se dají ovládat skrze nejrůznější aplikace. Není řeč ale jen o lednicích, či myčkách. Vestavné mohou být už i například digestoře . Firma SIRIUS nabízí především odsavače par určené k zabudování do skříňky.
 • Ušetří místo – díky plánování na míru lze využít každý centimetr.
 • Varná deska nemusí být striktně součástí sporáku a může mít vlastní umístění.
 • Snadný úklid.


NEVÝHODY

 • Vyšší cenaco je na míru, to je mnohem dražší než standardizované a katalogové výrobky.
 • Náročná instalace – často je potřeba odborníka.
 • Nevhodné pro rekonstrukci – vestavěné spotřebiče zařizujte raději při plánování zcela nové kuchyně.

VOLNĚ STOJÍCÍ SPOTŘEBIČE

Volně stojící spotřebiče mohou mnohdy sloužit jako zajímavý doplněk. Například se jedná o retro ledničky, či jiná designová řešení. Takové spotřebiče také ocení majitelé menších kuchyňských koutů, neboť si mohou pořídit například chladničku volitelných rozměrů a umístit je třeba do komory.

VÝHODY

 • Oprava – při výměně a opravě se ke spotřebiči snadněji dostaneme.
 • Větší využitý prostor – do chladničky a mrazáku se vejde víc potravin a do myčky více nádobí. Příkladem je chladnička OptiSpace od AEG. Nabízí dostatek místa mezi policemi a poskytuje ideální úložný prostor pro potraviny pro celou rodinu. Zásuvku na zeleninu i chladicí boxy lze vyjmout.
 • Montáž – snadné zapojení s kterým si poradí každý.
 • Design – na trhu existují i krásné volně stojící spotřebiče, vhodně vybraný designový kousek funguje doslova jako šperk, který dokáže kuchyňské prostředí ozvláštnit.
 • Cena - je většinou o něco nižší než u přístrojů vestavěných.

NEVÝHODY

 • Úklid – ve spárách mezi nábytkem a volně stojícími spotřebiči se usazuje prach a nečistoty.
 • Prostor - když se spotřebiče neschovají do skříněk kuchyňské linky, tak samozřejmě zabírají místo navíc.

Hlavní je rozhodovat se pouze podle toho, jaké řešení bude přesně odpovídat provozu vaší domácnosti a vašemu životnímu stylu. Dnes už neplatí, že by volně stojící spotřebiče kazily estetický dojem. Tytam jsou i doby, kdy lednice musela být nutně bílá. Ba naopak by v dnešní nabídce mohla spíše vestavba působit nudně. Proto zapojte svoji fantazii a řiďte se jen vlastními potřebami.

 

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu