ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Téma Víme, kde se vloni nejméně stavělo.

Víme, kde se vloni nejméně stavělo.

Víme, kde se vloni nejméně stavělo.
9. 4. 2019
#stavebnictví #byt #čtk
další
skrýt

 Stavebnictví Královéhradeckého kraje loni vykázalo růst o jedno procento, což představovalo nejnižší nárůst ze všech krajů ČR. Výkony největších stavebních firem v Královéhradeckém kraji dosáhly 2,64 miliardy korun. V krajském porovnání to byl druhý nejnižší objem. Nižší výkony vykázaly jen stavební podniky v Karlovarském kraji. Údaje se týkají firem s více než 50 zaměstnanci. V celé ČR stavební výroba velkých firem loni vzrostla o 15 procent. Vyplývá to z předběžných dat Českého statistického úřadu.

Nízká výkonnost stavebnictví v Královéhradeckém kraji je dána tím, že v kraji nesídlí žádná velká společnost, která by s vlastními lidmi stavěla například dálnice, metro či jiné velké stavby s hodnotami v miliardách korun. V nízkém výkonu se projevuje i to, že republikově významná stavební společnost.

Zdroj: ČTK

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu