ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Zahradní sezona je za dveřmi, nebuďte pozadu

Zahradní sezona je za dveřmi, nebuďte pozadu

Zahradní sezona je za dveřmi, nebuďte pozadu
23. 2. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto:

Jaro klepe na dveře, a právě teď v únoru nastal čas pro přípravu na novou zahradní sezonu. Pěstitelé a pěstitelky by měli vysadit první sazeničky zeleniny, květin a bylinek.

Pokud máte pocit, že koncem zimy není na zahradě co dělat, jste na omylu. Právě nastal nejvyšší čas popřemýšlet o budoucí úrodě. Je třeba vytvořit si domácí zahrádku a zasít rajčata, papriky a lilek. Sázet by se také měly i některé květiny, jako měsíček, ostálky a krásenky. Včasná výsadba vám zajistí bohatší květy. Kuchařky by neměly zapomenout na bylinky. Rozhodně byste měli zohlednit, jakou půdu, vláhu i světlo vybrat pro kterou rostlinku.

Při výběru nádob na sazenice se řiďte vlastním vkusem a typem vysazované rostliny. Na výběr je z mnoha nádob.

Jedním z velmi populárních trendů jsou hydroponické zahrádky, které jsou jak praktické, tak designové. Jedná se o speciálně upravené truhlíky, do kterých se místo hlíny dává speciální roztok s živinami. Není tedy potřeba použití žádné půdy a vyvarujete se tak přesazování a s ním spojeného úklidu a dalších prací. 

Trendy jsou také domácí zahrádky s LED lampou, které se hodí pro bylinky i zeleninu. Zahrádka využívá integrované čerpadlo k automatickému rozvádění roztoku se živinami. Navíc lampa vytváří optimální množství světla pro správný růst rostlin.

Pro ty, co nejsou rození pěstitelé se pak hodí domácí SMART inteligentní zahrádka. Pečuje o rostliny ve dne v noci, automaticky 24 hod. Speciálně vyvinutá inteligentní půda zajistí rostlinám optimální konfiguraci vody, kyslíku a živin, takže vašim rostlinám se daří i s nulovým úsilím. 

Využít ale můžete i některá minipařeniště, či sadbovače.

Poté už nezapomeňte na to, že než rostlinky přesadíte ven, měli byste je nejdříve postupně navykat na venkovní teploty.

 

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu