ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Interiér Zařiďte si jednoduchou, a přesto útulnou ložnici ve skandinávském stylu

Zařiďte si jednoduchou, a přesto útulnou ložnici ve skandinávském stylu

Zařiďte si jednoduchou, a přesto útulnou ložnici ve skandinávském stylu
30. 5. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: freepik, unsplash

Skandinávský styl je u nás velmi oblíbený. Skandinávské interiéry bývají zařízené ležérně, pohodlně a prakticky, ložnicí nevyjímaje. Takto zařízená spací místnost totiž nabízí pohodlí, prostor a zároveň snadný úklid.

Jak jsme psali již v článku o skandinávském stylu, tento způsob zařizování bytu pochází ze severských zemí a začal se rozrůstat již v 50. letech minulého století. Vyznačuje se jemnými barvami, přírodními materiály, funkčností a čistotou. Hodně je také spojován s pojmem hygge, což znamená především spokojené a pohodlné žití a pocit spokojenosti. Toto severské slovo znamená umění najít si něco krásného v každé chvíli.

Proto je potřeba obklopit se věcmi, mezi kterými se cítíme příjemně. Ložnice ve skandinávském stylu proto nemusí být jen holá místnost.

Jak postel, tak komody a noční stolky by měly být z kvalitních a přírodních materiálů. Vybírejte minimalistické a multifunkční kousky, které opravdu využijete.

Ideální jsou různé úložné prostory, které vám pomohou udržet ložnici neustále čistou.

Severský styl se vyznačuje světlými barvami, základ by tedy měla tvořit bílá, světle šedá a béžová. Stejně tak dřevěný nábytek by měl být ze světlejších druhů jako je bříza, smrk a borovice.

Doplňky v příjemných pastelových barvách mohou celý prostor zatraktivnit. Vybírejte zrcadla, taburety, ušáky, koberečky, lampy a plno příjemných textilií, díky kterým se budete v noci cítit jak v bavlnce. Nakombinujte velké množství různě velkých a tvarovaných polštářů a spoustu dek a plédů. Jeden, dva kousky můžete zvolit i ve výraznějších odstínech, hodí se tmavě zelená nebo hořčicově žlutá. Moc to s nimi ale nepřehánějte.  

Nejdůležitějším a nejvýraznějším kouskem nábytku v ložnici je samozřejmě postel. Proto byste si jí měli vybrat jako první a zbytek nábytku ladit k ní. Měla by být jednoduchá a zároveň opravdu masivní a stabilní. Rám postele by měl být ze světlého dřeva, jednoduchého čalounění nebo kovu.

Samozřejmě každá taková ložnice ve skandinávském stylu může mít mnoho podob dle aktuálních trendů. Některá může být zaměřená více do Scandi boho, jiná zase do Japandi nebo wabi-sabi stylu. Důležité jsou jednotící prvky jako úložné prostory, barvy, geometrické tvary, multifunkční nábytek a zelené květiny.

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu